Jis buvo ir puikus fotografas

Rokiškėnas parasparnininkas Rolandas Sakalauskas daugeliui žinomas ir kaip puikus fotografas. Kai sužinojau apie nelaimę Lenkijoje, Legnicos kurorte, kur buvo ruošiamasi pasaulio motorizuotų parasparnių slalomo varžyboms, prisiminiau šių metų Kovo 11-osios šventę. Ją rengė Rokiškio rajono ūkininkai; į kiemą prie Lašų bendrovės administracinio pastato kartu su miestelėnais dalyvavo ir Rokiškio verslo klubo nariai: „Ivabaltės”, „Lašų duonos” „Darolos” ir kitų bendrovių vadovai ir atstovai.

Šventė prasidėjo virtuozų trimitininkų iš sostinės Arvydo Barzinsko, Dariaus Mišeikio ir Aurimo Jankevičius „Tautine giesme”. Ji sklido per visą Rokiškį. Buvo saulėta ir vaiski diena; džiugino pavasario nuojauta. Netikėtai danguje suplevėsavo didžiulė trispalvė… Ją skraidino Rokiškio sporto klubo „Pūga” parasparnininkai Vilmantas Petrušonis, Saulius Rudokas, Artūras Judickas ir Rolandas Sakalauskas. Jie sklandė virš aikštės; jų trispalvė Kovo 11-osios šventę uždegė draugišku patriotizmu.

Anot UAB „Rokmeta” vadovo, parasparnininko V.Petrušonio, į šventę jie buvo pakviesti netikėtai. Verslininkai Giedrius Rimkus ir Irmantas Tarvydis tądien juos pamatė sklandančius ir paskambino. Ryšys aukštybėse veikė kuo puikiausiai: verslininkai paprašė sportininkų atskristi į šventę. Šie per kelias valandas pasiuvo 24 kv. metrų vėliavą ir atskrido. Viename ekipaže skrido ir R.Sakalauskas. Rokiškio Kovo 11-osios šventę jis užfiksavo iš parasparnio skrydžio…

„Pūgos” vyrai sakė, kad jų skrydis Rokiškio verslininkams kainuos nemažai: mat tąkart į Rokiškio kraštą jie atskraidino ir pirmąsias  gulbes…

Pasaulio motorizuotų parasparnių slalomo čempionate R.Sakalauskas turėjo dalyvauti kartu su rokiškėnu Mantu Sakaičiu ir joniškiečiu Ernestu Kalabucku. Į slalomo varžybas buvo atrinkti geriausi šios sporto šakos Lietuvos meistrai. Parasparnių sporte R.Sakalauskas jau nuo 2007 metų.

Teigiama, jog liepos 4-osios treniruotėje R.Sakalauskas kliudė rogučių trasos stulpą, ir nevaldomas parasparnis iš 10 metrų aukščio krito žemyn… Rokiškėnas mirė atgabentas į ligoninę.

 

Rita Briedienė

Rolando Sakalausko nuotr.