Jei prekės iš Kinijos į Rokiškį ir vėluoja, tai ne dėl koronaviruso

post.lt nuotr.


Kaip teigė kalnų slidinėjimą mėgstantis rokiškėnas, už slidinėjimo akinius jis mokėjo apie 74 Eur. Pamiršo juos bazėje: buvo aišku – teks pirkti kitus. Kiti kainavo 15 Eur ir atsisiuntimo iš Kinijos 8 Eur mokestį. Bet siuntos iš Kinijos ėmė vėluoti. Rokiškėnas mano, jog tai – dėl šioje šalyje plintančio koronaviruso.


Pamėgo Kinijos internetinę prekybą

– Nepastebėjau jokio slidinėjimo akinių skirtumo: abeji – ir brangūs, ir kiniški – užtikrina puikų matymą, taip pat gerai prisitaikantys ir prie tavo galvos dydžio, ir prie besikeičiančių oro sąlygų. Nenorėčiau, kad imtų strigti internetinė Kinijos prekyba: pirmas bandymas internetu įsigyti šios šalies prekių man jau tapo įpročiu. Bet siuntos ėmė vėluoti, ir nežinia ar tai – ne dėl koronaviruso, – temainfo.lt pasakojo kalnų slidinėjimą mėgstantis rokiškėnas.


Siuntų iš Kinijos – 64 proc.

Kaip temainfo.lt teigė AB Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento komunikacijos projektų vadovė Aušra Kurtkutė, pernai siuntų srautas iš Kinijos sudarė 64 proc. visų Lietuvos pašto siuntų; panašios proporcijos ir rajonų skyriuose. Pernai į Rokiškį iš Kinijos buvo parsisiųsta 13 416 siuntinių. Šis skaičius nežymiai skiriasi nuo 2018-ųjų ir yra apie 4 700 didesnis nei 2017-ųjų. Kupiškėnams pernai iš Kinijos atskraidinta 7 654, 2018 m. – 6 808, 2017 m. – 4 106; anykštėnams (atitinkamai) – 7 980, 7 330 ir 4 341 siunta.


Jei ir vėluoja, tai ne dėl viruso

Anot komunikacijos projektų vadovės A. Kurtkutės, nėra jokio oficialaus pranešimo iš Kinijos pašto dėl siuntų vėlavimo.
– Kolegos šioje šalyje tęsia savo darbą. Siuntų vėlavimo priežastis gali būti ta, kad kinų valdžia oficialiai buvo pratęsusi kinų Naujų metų šventimą trims dienoms – iki vasario 2-osios. Vietos verslas atitinkamai galėjo pratęsti ir savo darbuotojų atostogas, ne išimtis – prekės pardavėjai ir tarpininkai. Kitas svarbus niuansas galimam siuntų vėlavimui – kai kuriuose regionuose įvesti judėjimo apribojimai, kurie gali sutrikdyti logistikos procesus, ir atšaukiami tarptautiniai skrydžiai, –  teigė komunikacijos projektų vadovė.


Nenutrūkstamai bendrauja su Visuomenės sveikatos centru

Kaip teigė A. Kurtkutė, Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento Darbo saugos grupės specialistai nenutrūkstamai bendradarbiauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC).
– Jeigu paaiškėtų galimos užsikrėtimo virusu per daiktų paviršius rizikos, mūsų specialistai būtų nedelsiant informuoti, o bendrovė imtųsi visų būtinų darbuotojų ir klientų saugos priemonių. Šiuo metu nėra įrodymų, kad yra galimybė šiuo virusu apsikrėsti liečiant daiktų paviršius, nes sveikatos institucijų duomenimis, koronavirusas perduodamas žmogaus žmogui arba plinta oru, o viruso aktyvumo periodas yra trumpas. Kadangi siuntos iš Kinijos į Lietuvą atkeliauja per 30 ir daugiau dienų, kol kas – turimomis žiniomis – tikimybė, kad virusas bus gyvybingas, yra beveik neįmanoma – nėra įrodymų, kad siuntos, net jei jas pakavo užsikrėtęs žmogus, galėtų kelti riziką, – sakė komunikacijos projektų vadovė A. Kurtkutė.


Nėra duomenų, kad virusas plistų per daiktus

Lietuvos paštas nėra gavęs Sveikatos apsaugos ministerijos ir NVSC kitokių nurodymų, siuntos iš Kinijos nėra kažkaip dezinfekuojamos ar papildomai tikrinamos, išskyrus įprastas Muitinės procedūras, atliekamas pačios Muitinės: siuntos tikrinamos oro uostų logistikos terminaluose, ar jose nėra pavojingų ir draudžiamų siųsti daiktų bei medžiagų. Gavome patvirtinimą iš Sveikatos ministerijos, kad nėra patvirtintų duomenų, jog virusas plistų per daiktus, todėl rizikos nei Pasaulio sveikatos organizacija, nei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras nemato.


Jeigu bus identifikuojama grėsmė

– Mūsų turima informacija, Kinija papildomai dezinfekuoja oro uostus ir geležinkelių stotis. Be to, turime operatyvius informacijos perdavimo kanalus tiek per patį Kinijos paštą, tiek per Pasaulinę paštų sąjungą, tad, jeigu bus identifikuojama grėsmė, kad virusas gali keliauti ir per siuntas, visi pasaulio paštai – ir Lietuvos paštas – imsis atitinkamų veiksmų. Mūsų darbuotojai apie šią situaciją nuolat informuojami vidinėmis Lietuvos pašto sistemomis, o logistikos centruose darbuotojams išdalintos medvilninės pirštinės su išlietais pirštais bei medicininės kaukės. Atsiradus pagrįstam pavojui užsikrėsti koronavirusu liečiant paviršius, nedelsdami juos informuosime ir instruktuosime, kokių saugos priemonių imtis, – teigė A. Kurtkutė.


temainfo.lt