Jei kas praneštų niekdarių pavardes, būtų gerai

 

Kupiškėnai vagia gėles

Kupiškėnai išdraskė gėlių lovelius, birželio pradžioje papuošusius Krantinės gatvės šaligatvio atitvarą nuo Kupos upės skardžio. Kaip sakė „Kupiškio komunalininko” Želdinių priežiūros tarnybos vadovas Algirdas Gasiūnas, iš pradžių buvo pavogta svyrančių pelargonijų – jas vėl teko pirkti ir atsodinti. Po praėjusio sekmadienio nakties dingo vienas gėlių lovelis, po pirmadienio – dar vienas.

Lietuvai pagražinti Kupiškio skyriaus parengto projekto lėšomis nupirkta 20 gėlių lovelių, kompozicijoms – baltų bakopų, rožinių pelargonijų ir tamsialapių ipomėjų, o kupiškėnų UAB „Rivilda” pagamino ir prie atitvaro pritvirtino 20 lovelių laikiklių.

– Jei kas praneštų niekdarių pavardes, būtų gerai, – temainfo.lt sakė tarnybos vadovas Algirdas Gasiūnas.

Ir praneštų, jei žinotų, – vagių ir vandalų niekam nereikia.

Buvo laikas, kai Kupiškio gėlynų važiuodavo pažiūrėti net šalies kraštovaizdžio architektai. Gėlynų plotų nėra sumažėję, tik jie nebe tokie gausūs vasarinių gėlių žiedais. Jau daugelį metų niekas Kupiškio gėlynų nebedrasko. Posakis „Dovanojo tau visas Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštės gėles, tik reikės pačiai išsiskinti” jau seniai pamirštas.

Vis dėlto šis projektinis sumanymas – tiesiog loveliuose sodinti gėles –atrodė rizikingas: iš vienos pusės – Kupos slėnio parkas, iš kitos – gatvė ir miegamas rajonas, o vagys saugiai renkasi gėlių kompozicijas…

 

Anykštėnai siaubia šiukšliadėžes

Jau daugelį metų gausiais gėlynais žavi anykštėnai. Čia daug niekieno nedraskomų karkasinių, išnešamų gėlių; nemažai ir visą vasarą nevystančių spalvingų gėlynų.

Tačiau, anot „Anykščių komunalinio ūkio” direktorius Kazio Šapokos, miestas kenčia nuo vandalų, laužančių Šventosios pakrantės poilsiaviečių baldus, gadinančių šiukšliadėžes ir kitokį smulkų miesto ūkio inventorių.

–  Prieš kelerius metus buvo sulaikyta paauglių grupė, smarkiai kenkusi miestui. Viskas aprimo. Iš štai vėl sudaužytos keturios šiukšliadėžės. Jai nebus surasti kaltininkai, nuostoliai guls ant Savivaldybės – mokesčių mokėtojų – pečių, – sakė direktorius.

Viena šiukšliadėžė kainuoja per 200 Eur. Pinigai beprotiški, lyg autorinio rankų darbo gaminys būtų. Bet taip jau yra su valdiškais reikalais. Bet net ir tuo atveju, jei tai – tik cementinės šiukšlių urnos, gadinti jų nevalia – be jų labai nepatogu visiems, o ypač miesto svečiams.

 

Rokiškėnai degina šiukšlių konteinerius

Kaip temainfo.lt sakė Rokiško komunalininko direktorius Gintautas Rekerta, rokiškėnai vėl padegė konteinerius: du degė prie Savivaldybės, kitas – bendro naudojimo, beveik miesto centre.

– Užtat, – sakė jis, – neteko girdėti, kad šiukšlių konteinerius niokotų kaimiečiai.

Kupiškėnai ir anykštėnai neturi miesto autobuso, todėl neturi ir išdaužytų bei ištepliotų autobusų sustojimo aikštelių problemos.

Rokiškyje kitaip: ne kartą buvo sudaužytos plastiko sienelės, yra tekę jas keisti ir aptepliotas dažais.

Birželio pradžioje Panevėžio apskrities VPK informavo ir apie Rokiškio rajono kapinių vandalus. Buvo nupjauti jau 100 metų neveikiančių Kamajų seniūnijos Roblių kapinaičių akmeniniai paminklai ir metaliniai kryžiai; išraustose duobėse matėsi žmonių kaulai.

Neseniai rokiškėnai nusiaubė ir Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Vaidlėnų tvenkinio poilsiavietę.

 

Vietoj epilogo

– Netruks praeiti vasara, ir šios problemos išsispręs savaime, – pasakė praeivis kupiškėnas, pamatęs fotografuojant tuščius gėlių lovelių laikiklius.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotr.