Javapjūtė baigėsi: neariminės žemdirbystės ražienų laukai lauks pavasario

[gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/nearimine_zemdirbyste_rokiskis_1.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/nearimine_zemdirbyste_rokiskis_2.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/nearimine_zemdirbyste_rokiskis_3.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/nearimine_zemdirbyste_rokiskis_4.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/nearimine_zemdirbyste_rokiskis_5.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/nearimine_zemdirbyste_rokiskis_6.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/nearimine_zemdirbyste_rokiskis_7.jpg” descr=”” title=””] [/gallery_box]

– Esu visiškai ramus: gali lyti visą dieną, – temainfo.lt sakė Rokiškio rajono Kamajų seniūnijos Kalvių kaimo ūkininkas Jonas Venslovas, jau baigęs javapjūtę, nukūlęs per 400 ha javų.

Aldonos ir Jono Venslovų ūkis kūlė po 3 t iš hektaro.

– Buvo kažkada tokia šventė: byrėjo po 4 t. Bet daugiau niekada tiek nebekūlėm. Po 5–6 tonas iš hektaro skaičiuoja Panemunėlio seniūnijos ūkininkai. O mes, nederlingų žemių atstovai, esame patenkinti 2,5–3,5 t derliumi, – sakė J. Venslovas.

Dalis derliaus jau parduota, dalis subyrėjo į savo džiovyklų aruodus.

Kombainams ir traktoriams išriedėjus iš laukų, juose rudenėjančiai tylu: į plūgo neliestą žemę krinta lietus. Ražienos taip ir liks… Neariminės žemdirbystės sėjamoji atvažiuos į šiųmečių javų laukus pavasarį: vienu noragėliu terps žemėn sėklą, kitu šalia jos – tik giliau – guldys trąšos granulę. Sėjomaina šiems laukams diktuos kitą kultūrą, ir šios vasaros javapjūtei pasidavusiuose laukuose guls pupos arba grikiai. Šiųmečiai jų laukai tebelaukia modernių dalgių ir spragilų.

Vasara dar nesibaigia…


Vilma Milieškaitė

Jono Venslovo nuotraukos