Jaunimui – apie policininko darbą

 

Balandžio 22 d. Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariate svečiavosi Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos moksleiviai. Profesiją jau pasirinkę jaunuoliai domisi ir kitomis karjeros galimybėmis, todėl įdėmiai klausėsi pasakojimo ir pareigūnams nešykštėjo klausimų. Šie pritarė, kad būtina nuolat tobulėti, galvoti apie karjeros pokyčius ir sveikino atvykusiuosius susipažinti su policininko specialybe, jo kasdieniais darbais, profesijos įgijimo galimybėmis.

Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Jolita Baltrūnienė pristatė statistiką apie jaunimo daromus teisės pažeidimus, kalbėjo apie administracinę ir  baudžiamąją atsakomybę. Moksleivius  labiausiai domino baudos, skiriamos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei atsakomybė už keliamą triukšmą. Policijos pareigūnai taip pat priminė Saugaus eismo taisykles, atsakomybę už važinėjimą dviračiu be šalmo ar šviesą atspindinčios liemenės.

Svečiai aplankė komisariato budėtojų dalį, stebėjo, kaip darbuotojai operatyviai reaguoja į pranešimus, lankėsi areštinėje. Priešingai nei mažieji, kurie smalsauja ir juokauja, jaunimas čia elgėsi santūriai. Minėjo, kad tokias vietas, geriau aplenkti.

Renginio metu keli jaunuoliai tvirtino svarstantys galimybę tapti pareigūnais, jiems buvo papasakota apie policijos mokyklą; šalies policijai reikalingi motyvuoti, inovatyvūs jaunuoliai, nebijantys iššūkių, norintys padėti žmogui, ginti ir saugoti.

 

Karolina Miganovičienė,

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė