Įžuvinti Kupiškio rajono vandens telkiniai

Šiandien, lapkričio 3 d., Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyrius įžuvino iš valstybės nuomojamus vandens telkinius – Kupiškio marias, Mituvos ežerą, Noriūnų ir Stirniškių tvenkinius bei Šaukliškių karjerą.

Dalyvaujant Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento aplinkosaugininkams, Nacionalinės žemės ūkio tarnybos specialistams, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus medžioklės žinovui Gaudentui Baikauskui bei keletui rajono žvejų, į Kupiškio marias buvo išleista 4 140 paaugintų lydekų, į Mituvos ežerą – 347 dvivasariai karosai, į Noiriūnų tvenkinį –35 šiųmetės lydekos, 136 dvivasariai karpiai ir 68 paauginti lynai, į Stirniškių tvenkinį – 400 dvivasarių karosų, 133 paauginti lynai, į Šaukliškių karjerą – 118 dvivasarių karosų.

– Kupiškio mariose labai daug baltos žuvies, todėl jau nuo 2013 m. šis vandens telkinys žuvinamas tik plėštriąja žuvimi: vienais metais leidžiame šamus, kitais – lydekas. 2018-aisiais marias įžuvinsime šamais, – temainfo.lt sakė medžioklės žinovas G. Baikauskas.

Šiemet kupiškėnai žuvį pirko iš Vilniaus rajono Arvydų ekologinio žuvininkystės ūkio. Kupiškio skyriui minėtų telkinių įžuvinimas kainavo apie 2,5 tūkst. eurų.

Spalio mėnesį rokiškėnai žvejai įžuvino Rokiškio ir Zarasų rajonų Sartų ežerą: išleista 6,5 tūkst. lydekų ir 10 tūkst. lynų. Žuvis įsigyta UAB „Vasaknos“.

 

temainfo.lt ir prd.am.lt inf.