Izraelio ambasadorius su Kupiškio ir Anykščių moksleiviais aptarė kelionės į Izraelį detales

Vasario 7 d. Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas. Jis susitiko su rajono Savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu bei Anykščių Jono Biliūno, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų moksleiviais. Susitikimo tikslas – aptarti kovo 5–10 dienomis planuojamos kelionės į Izraelį detales. Ją organizuoja Izraelio ambasada Lietuvoje bei pats Jo Ekscelencija A. Maimonas. Dalyvauti šioje kelionėje buvo pakviesti aštuoni Anykščių rajono moksleiviai.
Ambasadoriaus teigimu, ši kelionė jam – svajonės išsipildymas. Ji padės kurti tiltą, jungsiantį Lietuvą ir Izraelį.
Drauge su anykštėnais į Izraelį keliaus Švenčionių, Kupiškio, Kėdainių ir Elektrėnų moksleiviai bei jų kuratoriai. Tikimasi aplankyti ne tik Tel Avivą, Jeruzalę, bet ir susitikti su Vilniaus namų „Vilna house“ išeivių iš Vilniaus bendruomene, Atidimo gimnazijos Holono miesto moksleiviais ir mokytojais, dalyvauti įvairiose kultūrinėse programose.
Praėjusių metų balandį A. Maimonas lankėsi Anykščių J. Biliūno gimnazijoje, o Savivaldybės meras kartu su gimnazistais prisidėjo prie Izraelio ambasados Lietuvoje inicijuotos akcijos, kuomet Vilniaus rajone, netoli Rukainių, buvo pasodinta ąžuolų giraitė – taip pažymėtos 25-osios Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo metinės. Giraitei buvo suteiktas Izraelitos vardas.

Tą pačią dieną Jo Ekscelencija A. Maimonas lankėsi Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje. Jis susitiko su aštuoniais gimnazistais, kurie vyks į Izraelį. Kelionėn pakviesti tie mokiniai, kurie aktyviai dalyvauja žydų tautos istorijos tyrinėjimų veikloje; jie – ir giraitės sodinimo dalyviai. Mokinius lydės Kupiškio Povilo Matulio progimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Nijolė Puzelienė. Susitikimo metu buvo išklausyti mokinių lūkesčiai, aptarta kelionės programa, atsakyta į klausimus.

Izraelio ambasadorius rajono Savivaldybės merui Dainiui Bardauskui padėkojo už bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę Kupiškio gimnazijos mokiniams aplankyti Izraelį. Meras mokiniams palinkėjo puikių įspūdžių ir praktinės pažinties. Jis akcentavo: išvykstantys mokiniai – Kupiškio krašto ambasadoriai, atsakingai nešantys ir skleidžiantys pasauliui žinią apie gimtą kraštą, reprezentuojantys Lietuvą ir jos žmones.

Kupiškio rajono savivaldybė finansavo kupiškėnų grupės lėktuvo bilietų išlaidas, skirs kraštą reprezentuojančių suvenyrų. Kitas išlaidas finansuoja Izraelio ambasada Lietuvoje.

 

Parengta pagal Anykščių ir Kupiškio rajonų savivaldybių inf.