Išdalinta tūkstančiai saugų eismą gerinančių priemonių

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir regioninių įmonių, vykdančių valstybinių kelių priežiūrą, pirmą kartą Atšvaitų dieną paminėjo pernai, tiesa, ne lapkričio 11-ąją, kaip šiandien, o lapkričio 6 d.

VĮ „Panevėžio regiono keliai” suplanavo net 29 atšvaitų platinimo vietas.

Kupiškio rajone nuo 9 iki 12 val. priemonės buvo dalinamos Kupiškyje, Subačiuje, Šimonyse, Skapiškyje, o Rokiškio rajone  nuo 7.30 iki 15 val.– Nepriklausomybės aikštėje, Jūžintuose, Kamajuose ir Kavoliškyje.

Kiekvienam atėjusiajam buvo įteikiama po vieną priemonę.

Kaip temainfo.lt sakė Rokiškio kelių tarnybos viršininkas Stanislovas Dambrauskas, buvo išdalinta apie 240 juostinių, apie 350 pakabinamų, 180 su lipdukais atšvaitų, 240 liemenių, per 100 lankstinukų.

– Jau išvakarėse pas mus ėjo žmonės ir prašė atšvaitų. Jų gavo darželiai, mokyklos, daugybė pavienių žmonių. Beveik visą turėtą kiekį išdalinome iki 12 val., – sakė viršininkas S. Dambrausikas.

Priemones, gerinančias saugų eismą, Rokiškio kelininkai dalina ne tik Nacionalinę atšvaitų dieną, bet ir kitu metu bendruomenių, moksleivių renginiuose.

Pagal Kelių eismo taisykles, dviratininkai, vadeliotojai, pėstieji, išeidami į kelią tamsoje, privalo užsisegti ar užsidėti šviesą atspindinčią priemonę.

 

Saulius Buivydas

www.prk.lt nuotr.