Iš Pandėlio kilęs Andrius Apšega – tarp pretendentų „Auksiniam scenos kryžiui”

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Andrius Apšega

Iš Rokiškio rajono Pandėlio miestelio kilęs buvęs mokytojos Vilmos Likienės auklėtinis, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Andrius Apšega už Misterio X vaidmenį operetėje „Misteris X” nominuotas Kultūros ministerijos įsteigtai Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijai ir atminimo ženklui „Auksinis scenos kryžius”.

Operos/operetės solisto nominacijoje skelbiami dar trys Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai. Tai Audrius Jankauskas (už šviesų dizainą šio teatro miuziklui „Adamsų šeimynėlė” ir operetei „Misteris X”), Liudas Mikalauskas (už Kapelijaus vaidmenį operoje „Kapulečiai ir Montekiai” bei pono Beno vaidmenį operoje „Penki Merės stebuklai”) ir Viktorija Miškūnaitė (už Džiuljetos vaidmenį operoje „Kapulečiai ir Montekiai”).

Dramos aktoriaus (nepagrindinis vaidmuo) nominacijoje į „Auksinį scenos kryžių“ pretenduoja iš Rokiškio kilęs aktorius Rytis Saladžius. Jis nominuotas už Lietuvos nacionaliniame dramos teatro spektaklyje „Lokis“ sukurtą Šemetos vaidmenį.

Toje pačioje kategorijoje varžysis Juozas Bindokas, nominuotas už Valeko vaidmenį spektaklyje „Kasykla”, ir Vainius Sudeika – už Luckaus ir Wittenbacho vaidmenis spektaklyje „Lokis“.

Apdovanojimų iškilmės vyks kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną; 18 val. iš Kauno tiesiogiai jos bus transliuojamos per LRT Kultūrą.

temainfo.lt

temainfo.lt archyvo nuotr.