Iš miesto dingsta žiemos švenčių ženklai

Šiek tiek vėluodama, – bet dėl to tik dar geriau, – sausio 11 d. su paskutiniais ženklais iš Kupiškio pasitraukė didžioji žiemos šventė: komunalininkai išvežė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje likusį kalėdinį bendruomenių eglučių parką, rajono Tarybos narys, Lietuvos ūkininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius atsiuntė du savo ūkio vyrus, techniką – krautuvą ir tralą – ir iš UAB „Baltisches Haus“ pievos, plytinčios Gedimino ir Krantinės gatvėmis įrėmintame kampe, išgabeno šiaudinį prakartėlės kiemą, visą mėnesį džiuginusį kupiškėnus ir miesto svečius.

Šiaudinė prakartėlė buvo pastatyta labai matomoje vietoje, beveik pačiame miesto centre; neretai į kiemelį užsukdavo žmonės ir apžiūrinėdavo statinius. Ir jei šis puikus statinys nebūtų sukėlęs vietos politikų priešpriešos, savo išmone jis būtų pats mieliausias ir originaliausias, nė kiek nenusileidžiantis konkurso ,,Šventiškiausia nuotaika 2015“ nugalėtojams Kupiškio technologijos ir verslo mokyklai, Panevėžio regiono kelių Kupiškio kelių tarnybai, Kupiškio meno mokyklai, interjero ir užuolaidų salonui ,,Naktakė“ ar Kupiškio krašto žmonių su negalia sąjungai.

Z.Aleksandravičius pripažino, jog šiaudinio kiemelio sumanymą jis pateikė truputį vėlokai, meras Dainius Bardauskas atviravo, jog priešpriešos niekas nesiekė: šiam sumanymui aptarti buvo sukviesti visi rajono švietimo įstaigų darbų mokytojai. Kiemeliui statyti liko tie, kuriems labai patiko sumanymas ir kurie turėjo patirties rišti šiaudines skulptūras.

Socialdemokratas Algirdas Notkus atvežė šiaudų, dirbo asociacijos „Kupiškio kraštą keiskime kartu” nariai, na, o vicemeras Aurimas Martinka dėl vis ko liko kaltas…

Tik kupiškėnai nelabai ir besigilino, kur ten kas kunkuliuoja. Jei šiandien į vieną albumą sudėtume nuotraukas žmonių, kurie fotografavosi šiaudiniame kiemelyje arba patys jį fotografavo, išeitų nemažas albumas.

 

– Branginkime tai, kas gražu, kas džiugina žmones, kas gali nors kiek praskaidrinti jų nuotaiką, – temainfo.lt sakė Kupiškio meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė; jos vadovaujama įstaiga šiemet nespėjo įsitarpuoti į kiemelio kūrimą.

– Kitais metais kiemelis turėtų būti žymiai didesnis: net planuojame surengti edukacijos pamokas – mokyti žmones rišti šiaudų skulptūras. Kupiškėnams mūsų idėja patiko, mes ją išsaugosime, – sakė Z.Aleksandravičius.

 

Adelija Varnaitė

temainfo.lt nuotraukos