Irkluotojai kviečia prie Kupiškio marių

Kupiskio ilgo nuotolio regata 2014 rugsejisRugsėjo 19 d. (šeštadienį) šalies irkluotojai rinksis prie Kupiškio marių: čia rengiama Kupiškio ilgo nuotolio regata, Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) taurės trečias etapas ir Lietuvos studentų irklavimo pirmenybės.

Sportinis renginys prasidės 10 val. komandų vadovų ir teisėjų posėdžiu.

Ilgo nuotolio ir LIF taurės varžybos prasidės 12.30 val. Bendru startu irkluotojai startuos nuo Palėvenėlės; nuotolis sieks 6000 m.

12.50 val. irkluotojai finišuos ties Uošvės Liežuviu, o 14.00 val. prie marių elingo vyks ilgo nuotolio ir LIF taurės varžybų prizininkų apdovanojimas.

Lietuvos studentų irklavimo pirmenybių pirmas startas planuojamas 15.00 val., o varžybų uždarymas, apdovanojimas – 17.00 val.

Šio, Kupiškiui dar labai naujo, renginio organizatoriai – Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centras (KKSC), Lietuvos irklavimo ir Lietuvos studentų sporto asociacijos.

Kupiškio rajono savivaldybė pavadinta šio renginio draugu. Beje, rugsėjo 19 d. nuo 10 iki 17 val. Kupiškio mariose – Aukštupėnų, Paketurių, Drūlėnų, Vėžionių, Iciūnų, Pajuodupės, Bagdonių ir Palėvenėlės kaimų ribose – Savivaldybė riboja fizinių ir juridinių asmenų plaukiojimą savaeigėmis ir nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, išskyrus, žinoma, regatos organizatorių ir dalyvių transporto priemones.

Renginį remia UAB „Dovalda” ir  IĮ „Panevėžio dantų protezavimo centras”; pagalbininkai – uždarosios akcinės bendrovės „Kupiškio komunalininkas”, „Kupiškio vandenys”, „Medienos sprendimai”.

Jauniu čempionatas Šiauliai 2014

Kaip temainfo.lt sakė Kupiškio KKSC direktorė Laimutė Šližauskienė, Kupiškyje laukiama per 100 svečių – irkluotojų, jų trenerių, teisėjų. Sportininkai atvyks iš Klaipėdos irklavimo centro, Šiaulių, Trakų, Vilniaus, Kauno irklavimo mokyklų.

Varžyboms teisėjaus tarptautinės kategorijos teisėjai; jiems talkins savanoriai.

Kupiškiui atstovaus trys įgulos: dvivietę be vairininko irkluos Dominyka Balaišytė ir Monika Murnikovaitė, mišrią dvivietę – Virginija Šulcaitė ir Dovydas Murnikovas, o keturviete startuos Robertas Petrulis, Arijus Petrulis, Faustas Baronas ir Dovydas Kašūra. Kiti jaunieji Kupiškio irkluotojai bus savanoriai ir padės teisėjamas ir renginio organizatoriams.

Lietuvos universitetų studentų irklavimo čempionate ketina dalyvauti Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Klaipėdos universiteto, Lietuvos sporto universiteto studentai irkluotojai. Paraiškos pateiktos į 35 įgulas, kuriose varžysis apie 50 studentų irkluotojų. Jiems nuotolis bus 1000 m, studentai varžysis dešimtyje valčių klasių. Tiek numatoma ir plaukimų.

Renginyje dalyvaus ir Latvijos irklavimo klubai „Majori” ir „Murjanu SG”, į Kupiškį žadantys atvežti dešimties įgulų 14 sportininkų.

 

Rita Briedienė

Kupiškio KKSC nuotraukos