Ir policija, ir Kupiškio Taikos gatvės namo gyventojai ieško nelaimės priežasties

Pranešimas neatrodė visuomeniškas

temainfo.lt nespausdino Panevėžio apskrities VPK pranešimo „2019-01-27 8.40 val. Kupiškio m., Taikos g., rastas miręs vyras (gim. 1934 m.)“. Įvykių suvestinėje tai buvo vienintelis pranešimas iš Kupiškio ar Rokiškio rajonų, be to, priskirtinas nelaimei, neturinčiai visuomeniškumo požymių.

Tiesa, tą pačią dieną patikslinimui Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos skyriui išsiuntėme klausimą „Ar miręs vyras buvo rastas pačioje Kupiškio Taikos gatvėje, ar tai jo namų adresas?“

Gautas atsakymas „Vyriškis rastas ne gatvėje; taip, jis gyveno toje gatvėje“ vis tiek neatrodė konkretus, bet lyg ir patvirtino nevisuomenišką įvykio charakterį: mirė žmogus.


Kas gi atsitiko Taikos gatvėje?

Jau kitą dieną temainfo.lt skaitytojos susirūpinimas, neva, slepiamas praėjusio sekmadienio nusikaltimas, privertė dar kartą atsiversti policijos įvykių suvestinę: negi moteris kalba apie tą patį Taikos gatvės įvykį?

Paprastai bet kurį policijos pranešimą apie mirties atvejį lydi pastaba: yra arba nėra smurto požymių. Minėtu atvejų nė vienos šių pastabų nebuvo, o to ir trūko pranešimo konkretumui.

– Tikrai, kažkas slepiama, – tikino pašnekovė.

Ir nors esi tarp tų 87 proc. Panevėžio apskrities gyventojų, kurie pasitiki policija, nebeliko abejonių dėl to, kad įvykis tapo visuomeniškas, reikalaujantis atsakymo, kas gi atsitiko Taikos gatvėje?


Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Sausio 30 d. vėl kreipėmės į Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos skyrių ir išdėstėme visą girdėtą kraupią versiją, neva, žmogus, prisilietęs elektros laidų, rastas negyvas namo skydinėje. Policijai pranešėme ir apie tai, jog pavyko pakalbėti su elektrą tiekiančios įmonės atstovu, nenorėjusiu skelbti savo pavardės, bet ir kategoriškai neigusiu žmogaus sąlyčio su plikais elektros laidais galimybę.

– Žmogaus galvoje – kirstinė žaizda, – taip temainfo.lt sakė energetikos specialistas.

Kaip policija galėtų pakomentuoti tokias kalbas? Šį kartą pareigūnas atsakė konkrečiai: „Kadangi dėl šio įvykio yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, plačiau komentuoti negaliu.“


Tebuvo žingsnis iki nelaimės?

 – Neįtikėtinai ramų mūsų namą sukrėtė nelaimė. Tai buvo auksinių rankų žmogus: kam santechniką sutvarkyti, kam dviratį suremontuoti – ką ims, tą padarys. Jis neseniai atsisakė būti namo bendrijos pirmininku. Sakė: „Man – jau 85-eri. Ir begirdžiu prastai.“ Tuomet ir bendrijos atsisakėme, dabar valdiškai mūsų būstas tvarkomas. Nusprendėme jį renovuoti, – sakė šio namo gyventoja.

Bendrijos pirmininkas turėjo raktus nuo kiekvieno rūsio užkaborio, nuo namo skydinės – irgi.

Moteris prisiminė, jog neseniai buvęs bendrijos pirmininkas sakė:

 – Viskas atlapa, viskas atrakinta – žingsnis iki nelaimės.


Nelaimės rytą…

Spėjama, jog pastarosiomis dienomis vyras šiek tiek negalavo dėl sutrikusios kraujotakos. Praėjusią savaitę jis buvo nuėjęs į ligoninę aplankyti savo žmonos ir niekaip negalėjęs rasti Vidaus ligų skyriaus. O gal savijautą silpnino prasidėjęs gripas?

Bet nelaimės rytą, per pusryčius, vyras jau visai linksmai pasakęs:

– Pagaliau pajutau arbatos skonį!

Po pusryčių žmona trumpam išėjo parnešti pieno, jis, apsiavęs kambarinėmis šlepetėmis, kažko nusileido į rūsį…

Žmona vis nesulaukė vyro grįžtant: striukė – namuose, batai – namuose, o jo paties nėra. Nebuvo ir šlepečių – ar tik nebus vyras nusileidęs į rūsį… Namo rūsyje įrengtoje skydinėje žmona savo vyrą ir rado.


Namo gyventojų versija

Anot namo gyventojų, daugelis neigia, esą vyrą nutrenkė elektra: girdi, būtų pamėlusios rankos.

– O kodėl vis dėlto kalbama apie elektrą? – teiravomės jų.

Žmonės trūkčiojo pečiais. Neva, visą sekmadienį ir pirmadienį dirbo elektrikai: strigo elektros tiekimas, kaimynai vaikščiojo vieni pas kitus ir klausinėjo:

– Ar veikia tavo televizorius? Ar veikia internetas? Ar yra elektra?

Kai kas žino dar vieną dalyką: skydinės grindų grotelėse įstrigo vyriškio šlepetė… Kaimynų versija: vadinasi, buvo įstrigusi ir koja, vyras, gerai nesustiprėjęs po ligos, kryptelėjo, griuvo, kažko stvėrėsi…

– Mes norime žinoti atsakymą, bet kažin ar beįmanoma jį rasti, – kalba nelaimės sukrėsti namo gyventojai.

Kol kas tikrai žinoma, kad policija tiria įvykį ir ieško atsakymo.


Rita Briedienė

Autorės nuotrauka