Ir Kupiškyje sakuros jau auga, gal ir pražydės…

 

Kupiškyje palei Gedimino gatvę, ant kalvelės prie Račiupio tvenkinio,  netoli skulptoriaus Henriko Orakausko sukurto Baltų pasaulio medžio, neseniai atsirado naujų sodinukų.

Tai sakuros, japoninės vyšnaitės, kurias miestui žadėjo padovanoti Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) rajono skyriaus nariai. Rajono politikai dėl šio sumanymo buvo netgi įsivėlę į aštrias

diskusijas, bet galiausiai susitarė, Savivaldybės specialistai parinko vietą ir dovana jau žaliuoja.

LŪS rajono skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius džiaugiasi, kad jų iniciatyva surado pasekėjų ir pritarėjų, sužinoję iš spaudos apie Kupiškio ūkininkų ketinimus, panoro prisidėti ir pažįstami ūkininkai iš Rokiškio rajono, miesto žmonės, kaimo sodybas turintys kupiškėnai. Pasikonsultavę su kauniečiu Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriumi Algirdu Amšiejumi, Botanikos instituto specialistais iniciatoriai parsivežė 120 sakurų sodinukų vazonuose, jos turėtų žydėti rožinės spalvos žiedais. Iš jų 30 pasodinta parke šalia Gedimino gatvės, kitus nusipirko ūkininkai ir miestiečiai savo sodams, pasiėmė  rokiškėnai. Skapiškėnas ūkininkas Jonas Pakalnis, nuolatinis Kupiškio ligoninės rėmėjas, padovanojo sakurų ligoninės kolektyvui, medikai pasigražins ligoninės aplinką.

Nežinia, kaip naujieji augalai čia prigis, kaip pakels įnoringus mūsų žiemiškus orus, bet jeigu ir ne visi sodinukai ištvers, vistiek žydinčios augmenijos bus daugiau ir gausiau. Tuo labiau, kad rudenį ūkininkai užsimoję savo iniciatyvą pratęsti – būsimojo sveikatingumo ir sporto komplekso kaimynystėje Kraštiečiuose pasodinti  dekoratyvinių obelų, taip pat gražiai ir gausiai žydinčių kaip ir sakuros. Sakurų parko ūkininkai pasižadėjo neapleisti, jeigu neprigis, atsodins.

 

Matas Žebrokas

Autoriaus nuotraukos