Ir Kavarską aplankė poezijos paukštė

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_1.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_2.jpg” descr=”” title=””]

 [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_4.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_5.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_6.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_7.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_8.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_9.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_10.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_11.jpg” descr=”” title=””]
 [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_13.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/2015_poezijos_paukste_14.jpg” descr=”” title=””]
[/gallery_box]

Birželio 20 d. Kavarske įvyko tradicinė poezijos ir muzikos šventė, sukvietusi visą būrį poetų ir dainininkų. Šį kartą buvo pasirinkta labai svarbi – namų ir tėviškės– tema, todėl visos dainos, visos mintys sukosi apie šiuos kiekvienam brangius dalykus.

Namų šilumą priminė bendruomenės pirmininkės Laimutės Kuojienės rankose boluojantis rankšluostis, o Ovidijaus Vyšniausko daina „Gimę mes Lietuvoj“ tapo temos kelrodžiu iš visų kraštų sukviestiems koncerto dalyviams.

Susirinkusiuosius sveikinęs Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas irgi linkėjo santarvės, namų šilumos, ragino neužmiršti savo gimtinės.

Pirmą kartą prie Šv. Jono šaltinio giedojo bažnyčios choras, vadovaujamas Almanto Spundzevičiaus, atlikęs dainas „Sugrįžimai“ ir „Kai aš namo sugrįžtu“.

Visi gėrėjosi ir Kavarsko mišraus vokalinio ansamblio, vadovaujamo Ledos Kazokienės, dainomis „ Takelis veda jau namo“, „Kai vasarą vėjai lydės“, „Tėviškėlė“. Malonu, kad prasmingai ir gražiai nuskambėjo jaunųjų atlikėjų Vaido Molio, Ievos Šimonytės ir Deimanto Valeikio atliekamos dainos „Mano kraštas“ ir „Saulė“.

Savo eilėmis visus užbūrė ir poetinio žodžio meistrai. Kavarskiečiams buvo malonu pasiklausyti savo kraštiečių Emilijos Lukšytės-Krušinienės, atvykstančios iš Alytaus rajono, Reginos Griciūnienės, gyvenančios Biržuose, eilėraščių. Džiaugiamės, kad auga nauja poetų karta, kuriai atstovauja Dominyka Vinciunaitė, gyvenanti Panevėžio rajono Velžio miestelyje. Visus sujaudino ir ukmergiškių Albino Kuliešio bei Kazimiero Klevinsko kūryba; savo eilėraščiais maloniai nuteikė Ginas Žiemys.

Mišriam vokaliniam ansambliui atliekant dainą „Mūsų dienos kaip šventė“, jau dainavo visi, susirinkę prie šaltinio. Šventę vainikavo seniūno paruoštas siurprizas- fejerverkas, apipylęs visus žvaigždžių lietumi.

Šventė pavyko: ji buvo nuotaikinga, šiek tiek nostalgiška, bet sužadino pačius tauriausius jausmus. O kad ji pasisekė, – didelis visų ją ruošusiųjų nuopelnas: poetus sukvietusios bibliotekininkės Eugenijos Zajankauskaitės, renginio režisierės bei vedėjos Onos Buinevičienės, bendruomenės pirmininkės L.Kuojienės, šaltinio aplinką puošusios Dalios Simanonienės, namų jaukumą kūrusių Augustės Simanonytės, Martinos Maldžiūtės, Redos Meleško, Ūlos Černiauskaitės, Kavarsko kultūros namų mišraus vokalinio ansamblio bei bažnyčios choristų, dainininkų V.Molio, I.Šimonytės, D.Valeikio. Esame dėkingi ir Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos direktoriui Romui Kutkai už suteiktą pagalbą rengiant šventę; jos darbuotojams Justui Šaučiūnui bei Gediminui Radušiui.

 

Ona Buinevičienė

Kavarsko bendruomenės tarybos narė