Ir karantino laikotarpiu Kamajų seniūnijos ūkininkai budi naktimis – saugo savo turtą

Asociatyvi nuotr.


„Savo turtą saugokime ir patys!“ – ragina Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos valdybos narys, Rokiškio rajono Kalvių kaimo ūkininkas Jonas Venslovas.


Kaimas labai kenčia nuo vagių

Išdaužus langą, įlįsta į ūkinį pastatą ir pavogtas dviratis bei elektrinės gyvatvorės žirklės; iš kito ūkio – benzopjūklas, žoliapjovė, 10 l dyzelino kuro, 5 l benzino, iš trečio – du komplektai vasarinių automobilinių padangų su ratlankiais, dar iš vieno ūkio – du arkliniai grėbliai, kombaino NIVA pavarų dėžė, rato reduktorius, penkios didelės akėčios, metalinis plūgo korpusas… Galima dar vardinti ir vardinti – tai vis pastarųjų dienų vagystės Panevėžio apskrityje. Pastaruoju metu kaimas labai kenčia nuo vagių.


Žemdirbiui tenka stoti į dvigubą kovą

– Kiek šie žmonės būtų netekę, nuostolį skaičiuok dvigubai: juk daiktą vėl reikės įsigyti – vėl išlaidauti, – sakė ūkininkas.
Kaimo žmonės sunerimę. Anot ūkininko J. Venslovo, miestiečių turtas saugomas labiau nei kaimiečių, tad kitaip nebus – žemdirbiui tenka stoti į dvigubą kovą – ir su koronavirusu, ir su vagių „korone“.


Sudarytas budėjimo grafikas

– Dvi naktis per mėnesį nemiegu: važinėju ir stebiu apylinkes. Mano saugoma teritorija – Kalvių ir Verksnionių kaimai. Kartais suima apmaudas, jog turiu atiduoti savo naktį, bet kad ir vagys dažniausia atsėlina naktimis, – temainfo.lt sakė ūkininkas J. Venslovas.
2013 m. birželį ūkininko, Kalvių seniūnaičio Gintaro Kepalo iniciatyva Kamajų seniūnijos ūkininkai susibūrė į grupę ir pasirašė trišalę sutartį su Kamajų seniūnija ir rajono Policijos komisariatu. Šiuo metu grupę jungia 30 žmonių: sudarytas budėjimo grafikas, pasiskirstyta teritorijomis.


Vagys aplenkia Kamajų seniūniją

– Jau beveik septynerius metus saugome savo seniūnijos kaimus. Pradėjus budėjimą vagystės mūsų krašte sumažėjo beveik iki minimumo, nors prieš tai beveik kiekvienas ūkis yra patyręs tūkstantinius nuostolius. Beldžiu į medį: karantino metu neapvogtas nė vienas Kamajų seniūnijos ūkininkas. Raginu viso rajono kaimo žmones burtis: paaukoti keletą naktų per mėnesį ir gyventi saugiau. Septyneri metai leido įsitikinti: vagys aplenkia Kamajų seniūniją, nes žino, kad jos kaimai stebimi ir dieną, ir naktį. Savo turtą saugokime ir patys! – ragina ūkininkas J. Venslovas.
Iš pradžių – pagal susitarimą, paskui – pagal įprotį Kamajų seniūnijos gyventojai stebi savo kaimus net dieną, užsirašo svetimų automobilių numerius. Dėl visa ko.


temainfo.lt

Užsk. nr. A20-11