Ir Juodpėnai gali pasigirti nauja vaikų žaidimų aikštele

Rugsėjo 13 d. Kupiškio rajono Juodpėnų kaimo bendruomenė visus kvietė į šeimų pikniką: atidaryta kaimo vaikų žaidimų aikštelė. Taip ir skambėjo ausyse Eduardas Mieželaitis: „Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko.” Kvepėjo pyragai ir arbata, klegėjo Juodpėnai. Net Astridos Lindgren Pepė Ilgakojinė neiškentusi čia užsuko.

Daug prireikė pastangų ir bendruomeniškos iniciatyvos Juodpėnų kaime įrengti vaikų žaidimų aikštelę.

Dvejus metus nenuleista rankų. Didžiąją dalį aikštelės pinigų juodpėniečiams skyrė Žemės ūkio ministerija iš valstybės biudžeto lėšų. Tokiame projektiniame konkurse Juodpėnai dalyvavo antrą kartą: pirmoji bendruomenės paraiška 2014 m. nebuvo patvirtinta. Tačiau Juodpėnų žmonės nenuleido rankų: jie dar kartą rengė projektą.

Svarbiausias kriterijus, didinantis paramos galimybę, – bendruomenės pademonstruotas visuomeninis poreikis: ar tikrai Juodpėnų mažyliams reikia žaidimų aikštelės? Ir kuo didesnis buvo vietinių žmonių indėlis į projektą, tuo palankesnis tapo ministerijos sprendimas.

Pinigų žaidimų aikštelės statybai aukojo ir patys juodpėniečiai, ir aplinkinių kaimų gyventojai bei įmonės. Idėją parėmė UAB „Agrokoncernas”, UAB „Bočiupis”, Kupiškio rajono savivaldybė, TS-LKD partijos Kupiškio skyrius, pavieniai gyventojai, atvėrę savo pinigines. Iš viso buvo surinkta 1 190 Eur.

Šis indėlis buvo pakankamas įrodymas – Juodpėnų mažyliams žaidimų aikštelės tikrai reikia. Iš valstybės biudžeto buvo skirta 6 000 Eur.

Žmonių geranoriškumu, žinoma, džiaugiasi ir projekto sumanytoja Rasa Kinderevičienė

– Buvo labai dosnių žmonių. Šeima, gyvenanti užsienyje ir į Juodpėnus grįžtanti tik paatostogauti, projektui skyrė 200 Eur, – sakė Rasa Kinderevičienė.

Paulius Briedis