Indijos klasikinio meno festivalis „SURSADHANA – 2014”

plakatas_06SurSadhana “ – tai vienintelis Lietuvoje festivalis, pristatantis klasikinius Indijos menus.

 „SurSadhana“ – tai vienintelis, jau turintis tradicijas Lietuvoje festivalis, pristatantis klasikinius Indijos menus. Šeštus metus žiūrovų bei klausytojų dėmesiui pateikiami ne tik žymiausi klasikinio šokio ir muzikos meistrai iš Indijos, bet ir Lietuvos bei kitų kaimyninių Europos šalių atlikėjai. Festivalis siekia supažindinti su klasikine ir šiuolaikine Indijos kultūra, panaikinti ribas ir sienas tarp Lietuvos ir Indijos kultūrų, pažymėti meno universaliąsias vertybes, galinčias pasiekti kiekvieno žmogaus širdį, nepriklausomai nuo jo tautinės, socialinės ir kultūrinės priklausomybių.

Šiais metais festivalis įsuks Jus į įstabiausių melodijų sūkurį kartu su visame pasaulyje pripažintu ir visiems puikiai žinomu sitaristu, šiaurės Indijos klasikinės muzikos maestro Ashok Pathak, kuriam talkins jau kartą mūsų festivalyje lankęsis tabla meistras Sandip Bhattacharya. Ne gana to, klasikinio Indijos šokio stebuklus šį kartą jums atskleis jauna, ambicinga ir itin perspektyvi asmenybė, daugiau nei 12 metų Odissi stiliaus įmantrybių besimokantis šokėjas Vishwanath Mangaraj. Tai pirmas kartas, kai Lietuvos scenoje klasikinio indų šokio subtilybes jums atskleis vyras.

Nepraleisite progos pasinerti į įvairiaspalvius Indijos menų vandenis!

[youtube video=”k26kWfT8s5g”] [/youtube]

VILNIUS

Lapkričio 21 d. (penktadienis) 18.00 val.

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokykos Šokio teatras (T.Kosciuškos g. 11);

KAUNAS

Lapkričio 22 d. (šeštadienis) 18.00 val.

Kauno valstybinis lėliūų teatras (Laisvės al. 87A).

Festivalio programoje Vilniuje ir Kaune:

Pandit ASHOK  PATHAK (sitaras, Indija), SANDIP BHATTACHARYA (tabla, Indija), VISHWANATH MANGARAJ (Odissi stiliaus šokis, Indija), Kristina Luna Dolinina (Odissi ir Kathak stilių šokis, Lietuva), Irina Kušelevič ir „Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademijos“ šokėjos (Bhatrata Natyam stilius, Vilnius, Kaunas – Lietuva), Anatolijus Lomonosovas – AnatoAli (sitaras, Lietuva), Rytis Kamičaitis (tabla, Lietuva), Jūratė Adlytė (tampūra, Lietuva), Olga Lingienė (antras sitaras, Lietuva).

 

KUPIŠKIS

Lapkričio 23 d. (sekmadienis), 16 val.

Kupiškio kultūros centras (Gedimino g. 40) – čia galima įsigyti ir bilietus;

KLAIPĖDA

Lapkričio 29 d. (šeštadienis), 17 val.

Inkubatorius „Kultūros fabrikas“ (Bangų g. 5A)

 

Festivalio programoje Kupiškyje ir Klaipėdoje:

VISHWANATH MANGARAJ (Odissi stiliaus šokis, Indija), Kristina Luna Dolinina (Odissi ir Kathak stilių šokis, Lietuva), Irina Kušelevič ir „Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademijos“ šokėjos (Bhatrata Natyam stilius, Vilnius, Kaunas – Lietuva), Anatolijus Lomonosovas – AnatoAli (sitaras, Lietuva), Rytis Kamičaitis (tabla, Lietuva), Jūratė Adlytė (tampūra, Lietuva), Olga Lingienė (nattuvangam, Lietuva).

 

Daugiau informacijos – www.sursadhana.lt , www.ustadji.net .