Iliustratorės Irenos Meištaitės paroda Kavarsko devintokams tapo dailės pamoka

   

Iki balandžio 30 d.  Kavarsko miesto bibliotekoje galima aplankyti dailininkės akvarelistės, knygų iliustratorės Irenos Meištaitės piešinių parodą „Kokia graži tėvynė…“ 

Parodos atidarymas įvyko balandžio 10-ąją.  Bibliotekoje dailininkė susitiko su  Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro devintokais: buvo surengta netradicinė atvira dailės pamoka, kurioje iš pirmų lūpų jaunuoliai išgirdo apie kūrybą, piešimo techniką. Kaip sakė dailininkė, kurti ją įkvepia gamta – ją ji be galo myli, brangina ir saugo. Ir susirinkusiuosius ji ragino saugoti gamtą, neskubant mėgautis jos grožiu ir ramybe.

Gamtos ramybė daugybe smulkiausių detalių atsispindi Irenos paveiksluose. Jie nespalvoti. Juose – pievos, miškai, vieniši seni medžiai, pajūrio kopos, paupio ar paežerės augmenija, gamtos įvairovė, dermė ir nepakartojamas Lietuvos kraštovaizdis.

Apžiūrėję paveikslus ir išklausę dailininkės pasakojimų moksleiviai uždavė jai klausimų bei  trumpai aprašė savo įspūdžius, kilusius apžiūrėjus parodą ir susipažinus su dailininke bei jos kūryba.

Tokia netradicinė atvira dailės pamoka bibliotekos galerijoje buvo sumanyta  bendradarbiaujant Kavarsko bibliotekos bibliotekininkėms Žydrūnei Šiaučiulei ir Vilmai Kisieliūtei, dailininkei Irenai Meištaitei, Kavarsko pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro dailės mokytojai Kristinai Striukienei ir VšĮ „Atvertos langinės“ vadovei Rūtai Stanevičienei.


Kavarsko miesto bibliotekos inf.