Iki gegužės 1 d. būstuose turi būti įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja: nuo šių metų gegužės 1 d. gyvenamuosiuose būstuose turi būti įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai. Pateikiame informaciją apie dūmų signalizatorių įrengimą.

 

Kokiose patalpose ir kiek signalizatorių įrengti?

Gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų signalizatorius. Tai yra minimalus reikalavimas, tačiau dūmų plitimą riboja įvairios pastato konstrukcijos (sienos, durys, perdangos ir pan.). Todėl siekiant jautresnio dūmų aptikimo, rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega, ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nerekomenduojama autonominių dūmų signalizatorių įrengti tose vietose, kur gali išsiskirti garai.

 

Kaip parinkti tinkamą vietą?

Įrengiant autonominius dūmų signalizatorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Žinant tai, kad karšti dūmai kyla į viršų ir pirmiausiai kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų signalizatoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų. Parenkant signalizatoriaus tvirtinimo vietą būtina prisiminti, kad kartais jį tenka aptarnauti (pakeisti elementus, patikrinti veikimą), todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose.

 

Kaip prižiūrėti?

Kad autonominiai dūmų signalizatoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti periodiškai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad dulkės ir nešvarumai mažina signalizatoriaus jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkių.

 

Kokį signalizatorių pirkti?

Renkantis autonominį dūmų signalizatorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas pagal Europos standartą EN 14604:2005/AC:2008 ir paženklintas CE ženklu. Tai užtikrins, kad įsigijote kokybišką daiktą.

Signalizatoriai gali būti su keičiamais maitinimo elementais arba su integruota baterija, kurios nereikia keisti visą prietaiso tarnavimo laikotarpį (pvz. 10 metų). Signalizatoriai su keičiamais maitinimo elementais yra pigesni, tačiau reikalauja daugiau priežiūros (periodiškai būtina keisti maitinimo elementus).

Autonominius dūmų signalizatorius galite rintis atsižvelgdami į savo poreikius ir galimybes. Juos galima įsigyti statybinių medžiagų prekybos centruose, prekiauja jais ir „Maxima”, arba atsisiųsti internetu.

Pareigūnai, po gegužės 1 d. būste neradę signalizatorių, jų savininkui pareikš įspėjimą. Vengiant juos įsirengti gali būti taikomos administracinio poveikio priemonės.

 

Ar turite namuose gesintuvus?

Taip pat primename, kad individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose turi būti pirminių gaisro gesinimo priemonių – gesintuvų. Kai gyvenamojo būsto plotas yra iki 150 kv. m, privaloma turėti vieną gesintuvą 4 kg arba du gesintuvus 2 kg, jeigu būsto plotas iki 75 kv. m – nemažiau kaip vieną gesintuvą 2 kg.

Konsultuojame dūmų signalizatorių įrengimo ir kitais priešgaisrinės saugos klausimais. Taip pat teikiame konsultacijas Jūsų gyvenamajame būste. Prašome kreiptis šiais telefono numeriais: 8 459 69884, 8 459 69885 arba el. paštu kupiskis.pgt@vpgt.lt.

 

Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inf.