„Idėjų savaitgalyje“ kupiškėno Vytauto Bagdono idėjai – antra vieta

Balandžio 29 d. VšĮ ,,Panevėžio mokslo ir technologijų parkas“ (PMTM) surengtame „Idėjų savaitgalyje“ dalyvavo kupiškėnas Vytautas Bagdonas. Vytautui – 25-eri. Jis dirba UAB „Ukmega“. Ne iš karto pavyko su juo susitikti, o susitikę ir kalbėjome apie aną įdomų savaitgalį.

 

Idėjos pradžia

Vytautas Bagdonas:
Medines ausines pasigaminau sau. Pasidaryti kažką panašaus buvo iššūkis. Draugai, kuriems papasakodavau apie projektą, teigiamai vertino mano idėją, o tai stipriai motyvuodavo. Po ilgai trukusių bandymų ir sudėtingo gamybos proceso pavyko padaryti pirmą prototipą. Mano pažįstamų ratui šis gaminys labai patiko, netgi atsirado norinčiųjų įsigyti ausines. Tada netikėtai sužinojau apie renginį „Start up‘eriams“.

„Idėjų savaitgalis“ – tai 54 val. renginys. Jo tikslas – į krūvą suburti keturių tipų žmones:

– tuos, kurie turi idėją;

– tuos, kurie turi problemą, galinčią paskatinti naujas idėjas;

– tuos, kurie turi gebėjimų įvairiose srityse;

– tuos, kurie turi €, $, ¥, £…

Renginio misija – sujungus įvairių žmonių potencialą, sukurti nuostabių dalykų. Per tris „Idėjų savaitgalio“ dienas jo dalyviai pateikė sumanymus, subūrė komandas ir, konsultuojami įvairių sričių entuziastų bei specialistų, tobulino savo sumanymą.

Kupiškėnas V.Bagdonas susilaukė didelio dėmesio.

 

Idėjų srautas

V.Bagdonas:

– Buvo įdomu sužinoti, ką apie mano ausines pasakys žmonės, nepažįstantys manęs.

Veiksmas prasidėjo penktadienį. Susirinkusieji registravosi – į renginį atkeliavo apie 100 žmonių. Idėją atsivežė 11 dalyvių: dvi, susijusios su žoliapjovės automatizavimu, buvo apjunktos į vieną – toliau renginį tęsė 10 verslo koncepcijų.

Buvo užregistruoti labai skirtingi projektai: nuo neuroninių tinklų optimizavimo algoritmų arba roboto rankos, naudojamos pramonėje, konstravimo iki jutiklio, aptinkančio šiltnamį efektą sukeliančių dujų, derinimo arba kupiškėno medinių ausinių gamybos.

Vėliau vyko idėjų pateikimas. Kiekvienas dalyvis turėjo 5 min. pasisakyti:

– apibūdinti savo sumanymą;

– papasakoti, ko tikisi iš renginio;

– išsakyti, ko trūksta siūlomam projektui.

 

Idėja verslo planui

V.Bagdonas:
– Svarbiausia man buvo sužinoti, kaip pagerinti bei išplėtoti savo idėją. Noriu, kad iš jos išaugtų verslo planas.

Prasidėjo komandų formavimas. Dalyviai ant sienų klijavo lapus, kuriuose – idėjų pavadinimai. Žmonės ėjo vieni prie kitų, aptarinėjo dalyvių sumanymus, jungėsi prie projektų, kuriuose jie jautėsi naudingi.

 

Idėja, sulaukusi dėmesio

V.Bagdonas:
– Mano ausinės sulaukė didelio susidomėjimo, mane kalbino daugybė žmonių – mentoriai, verslininkai, muzikos mėgėjai… Klausimai buvo įvairūs: „Ar tikrai ausines padariau pats?”, „Per kiek laiko padaryčiau 100 ausinių?” Klausinėjo ir apie gamybos procesą. Sulaukiau daug patarimų. Pavyzdžiui, techninių – kaip patobulinti savo gaminį, kaip produktą reklamuoti, kaip pradėti verslą. Užsikalbėjęs net komandos suburti nespėjau.

Subūrę komandas, visi kibo į darbus. Prasidėjo idėjos generavimo, gvildenimo bei tobulinimo procesas. Kiekvienas dalyvis išsikėlė skirtingus tikslus: vieni norėjo tik patobulinti idėją ir pagerinti savo gaminio dizainą, kiti – sukurti verslo planą ir išplėtoti marketingą.

 

Idėjai įgyvendinti – nors ir visą parą

V.Bagdonas:
– Mano tikslas buvo pasigaminti dar vienas medines ausines. Pirmą dieną įsivėliau į diskusijas su įvairiais žmonėmis – muzikos specialistais, melomanais, dėstytojais, verslininkais, „Startup‘eriais“– ir darbo nė nepradėjau. Tačiau gavau daug naudingų patarimų, reikalingų kontaktų.
Nakvojau pas tetą. Darbus pradėjau pas ją. Įvertinęs gautus patarimus, ėmiau braižyti naujų ausinių brėžinius. Sukūriau 3D ausinių maketą ir padariau jo kompiuterines nuotraukas. Sėdėjau iki 3 val. nakties.

Kitą dieną žmonės vėl susirinko į PMTP patalpas. Ča viskas buvo paruošta darbui: buvo įvairiausių įrankių, prietaisų, netgi nemokamo maisto ir gėrimų, įrengta poilsio zona… Tie, kas norėjo, čia galėjo darbuotis visą parą.

 

Idėją globojantys patarimai

V.Bagdonas:
– Pirmą kartą gyvenime gavau galimybę išbandyti 3D spausdintuvą. Vieną detalę, kurią iš medžio padaryti ranka užtruktų daug laiko, man atspausdino per valandą. Tereikėjo paruošti jos kompiuterinį maketą.
Tądien stipriai dirbom, karts nuo karto susirinkdami pabendrauti. Susipažinau su Edvinu: jis labai daug išmano apie garso kokybę, turi žinių apie ausinių technines savybes, iš jo gavau puikių patarimų, kaip galėčiau pagerinti savo produkto skambesį. Gavau pasiūlymų pasinaudoti CNC staklėmis. Jomis pjaustydamas detales savo ausinėms sutaupyčiau begalę laiko.

Paskutinę dieną vyko darbų užbaigimas ir, galiausiai, – pasiektų rezultatų pristatymas. Visi renginio dalyviai balsavo ir išrinko geriausias ir perspektiviausias idėjas, kurios buvo apdovanotos prizais.

 

Idėjai įgyvendinti – bendradarbiavimo idėja

V.Bagdonas:
– Mano idėja gana paprasta. Tai muzikinės ausinės, kurių visos korpuso detalės pagamintos iš medžio. Nežinau, ar ši idėja būtų sulaukusi susidomėjimo, jei nebūčiau jau vienų padaręs ir atsivežęs į renginį. Medinis rankų darbo kūrinys žavi visus – tuo įsitikinau ir pats. Šiame renginyje užėmiau antrą vietą, mane pralenkė tik dirbtinio intelekto, paremto genetiniais neuroniniais tinkliais, algoritmo kūrėjai.

Todėl, manau, mano idėja gali turėti pasisekimą. Šiuo metu ieškau komandos, kuri norėtų plėtoti medinių muzikos ausinių projektą. Jei yra žmonių dirbančių medžiu, besidominčių marketingu, prekyba arba kitais panašiais dalykais, kurie gali būti naudingi produkto gamyboje, reklamoje bei pardavime, maloniai kviečiu pabendrauti.

Renginyje gavau be galo daug naudingos informacijos, kuri man padės ateityje įgyvendinant savo idėjas. Parsivežiau krūvą vizitinių kortelių, susipažinau su įvairiais įdomiais žmonėmis. Tačiau svarbiausia – gavau didelę motyvacijos dozę užsiimti tuo, kas man patinka ir toliau siekti savo tikslų.

Renginys pasibaigė apdovanojimais. Vytautui buvo įteiktas piniginis prizas bei rėmėjų dovanos. Nuotraukas bei daugiau informacijos apie renginį galite rasti čia: https://www.facebook.com/groups/1728176724060716/permalink/1728183047393417/

 

Paulius Briedis

Autoriaus nuotraukos