Į sukčių pinkles rokiškėnai nepakliuvo

Praėjusį  sekmadienį telefoniniai sukčiai Rokiškyje darbavosi nuo vidurdienio iki vėlaus vakaro – paskutinis pranešimas gautas beveik 23 val. Trims 80-mečio sulaukusiems  rokiškėnams skambinta į laidinį telefoną ir pranešta, kad jų anūkai, bėgdami laiptais, sužalojo mergaitę, kurios gydymui reikalingi pinigai. Skambinantysis prisistatė policijos darbuotoju ir iš visų reikalavo vienodos – 12 tūkst. litų – sumos.

Nors apgavikas labai primygtinai prašė nesitraukti nuo telefono ir bendrauti tik su juo, guvūs senoliai sugebėjo informuoti savo artimuosius. Pas tėvą pavakarę atskubėjęs sūnus išbaidė, kaip įtariama, skambintojo bendrą, lūkuriavusį prie laiptinės.

Dieną nieko nepešę, sukčiai gana vėlų vakarą vėl ieškojo aukos – šįkart paskambino moteriškei. Aktyvi, visuomeniška rokiškėnė labai greitai perprato jų užmačias ir dar kurį laiką  apgavikus pavedžiojo už nosies. Moteris netgi pareiškė, kad nežiūrint vėlaus meto, pati tuoj atvyks į policijos komisariatą ir ten išsiaiškins visas aplinkybes.  Po  tokių pareiškimų sukčiai paliko moterį ramybėje.

Pareigūnai nuolat informuoja gyventojus apie populiariausius sukčiavimo būdus, todėl rokiškėnai netapo sukčių aukomis, išsaugojo savo santaupas. Gyventojų informavimą, susitikimus su asmenimis, kuriems galima didesnė rizika pakliūti į sukčių pinkles, policijos pareigūnai organizuos ir ateityje.

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė