Į Skapiškį atvažiuoja Vido Bareikio teatras

Spalio 15 d. į Skapiškį atvažiuoja režisierius Vida Bareikis, o su juo – ir teatras, parodysiantis spektaklį „Kaligula”, pastatytą pagal to paties pavadinimo Alberto Camus pjesę. Pradžia 19 val.

Apie spektaklį

Šis spektaklis – kolektyvinis išgyvenimas! Nepilnamečiai į salę nebus įleidžiami. Net ir afiša pažymėta ženklu N-18.
Saugumo stoka – štai, kas verčia mąstyti. Tai, pasak spektaklio kūrėjų, kertinė pjesės frazė, tampanti teatro judėjimo „No Theatre“ spektaklio „Kaligula“ ašimi.
– Kas pasakys, kad Camus frazės neaktualios ir šiandien, o tie balvonai, kurie eina piketuoti patys nesuprasdami prieš ką, nepasirodo kažkur tarp mūsų? – klausia kūrėjai.
– Didžiausias paradoksas yra tai, kad nesupilkėti verčia tik tokie Kaligulos, kurie iškelia diktatūrą, pradeda represijas. Tik kritinėse situacijose žmogus pradeda mąstyti. Išsikėliau sau tikslą apvalyti spektaklį nuo nereikalingų šiukšlių. Pats Albertas Camus yra pasakęs, kad teatras – tai tik lentos ir aktoriaus mėsa, – teigia V.Bareikis.

Apie aktorius

Spektaklyje vaidina Ainis Storpirštis, Vilma Raubaitė, Valentinas Novopolskis, Rokas Petrauskas, Šarūnas Zenkevičius, Kęstutis Cicėnas, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius ir Mantas Zemleckas.
Už vaidmenį šiame spektaklyje aktorė V.Raubaitė apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi.
Apie režisierių
V.Bareikis gimė 1986 m. 2009-aisiais jis baigė aktorinio meistriškumo bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas Gintaras Varnas); 2012 m. baigė teatro režisūros magistro studijas Vsevolodo Mejerholdo teatro ir kultūros centre Maskvoje (kurso vadovas Viktoras Ryžakovas).

Nuo 2010 m. V.Bareikis vadovauja teatro judėjimui „No Theatre”. 2012 m. judėjimas apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi kaip Metų teatro reiškinys.

Apie teatrą
„No Theatre” nėra ne teatras. Tai, kas čia kuriama, vis tiek yra teatriniai dariniai. Intensyviai, drąsiai, net chuliganiškai ieškant savo kalbos. Reaguojant ir pašiepiant teatrinį vyksmą Lietuvos scenoje. Nebijant likti nesuprastais, – teigia teatrologė Viktorija Ivanova

Spektaklio trukmė 3,5 val., viena 20 min. pertrauka.
Durys atidaromos likus 10 min. iki spektaklio.
Bilietai: http://www.tiketa.lt/LT/no_theatre_spektaklis__kolektyvinis_isgyvenimas_kaligula_13474