Į Rokiškio, Anykščių ir Kupiškio paštus atriedės elektriniai dviračiai

Nuo birželio 4 d. Rokiškio, Anykščių ir Kupiškio gatvėse laiškininkai galės važinėti elektriniais Lietuvos pašto dviračiais. Anykštėnai jų gaus keturis, kupiškėnai – du, rokiškėnai – tris. Kaip praneša post.lt, gegužės 28 d. Lietuvos miestelių pašto skyriai jau gavo 31 elektrinį dviratį, birželio 4 d. bus išdalinti dar 59. Iš viso projekte jų numatyta 210.

Gavę elektrinius dviračius laiškininkai bus aprūpinti ir dviratininkų šalmais, atšvaitais bei ant dviračių montuojamais korespondencijos krepšiais. Tiesa, laiškininkai turės išklausyti Lietuvos policijos ir Lietuvos pašto atstovų specialius dviračio eksploatacijos ir saugaus eismo kursus.

Kaip rašoma post.lt, elektriniai dviračiai pagaminti taip, kad jais būtų galima saugiai važiuoti per lietų ar spaudžiant šaltukui, jie tinkami ir sunkiai pravažiuojamuose keliuose. Anot Lietuvos pašto Tinklo direktoriaus Jono Sadausko, į projektą įtrauktų miestelių laiškininkams skirti dviračiai yra personalizuoti – pritaikyti laiškininko ūgiui ir svoriui, šalmai atitinka jų galvos dydį.

Ilgapirščiams sudrausminti krepšiuose įmontuota signalizacija, o patys dviračiai įregistruoti specialiame daiktų registre pazymetas.lt. Vagystės atveju tai palengvins jų paiešką bei komplikuos pardavimą juodojoje rinkoje.

Pasak J. Sadausko, Lietuva – pirma Baltijos valstybė, kurioje laiškininkai važinės tarnybiniais elektriniais dviračiais. Tiesa, tai – jokia naujovė Lenkijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Kroatijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Armėnijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ar Švedijoje.


Parengta pagal post.lt