Į naują Siauruko muziejaus ekspoziciją atvežtos pirmosios mašinos

Šiandien, rugpjūčio 19-ąją, į Siauruko muziejų Anykščiuose atvažiavo ir čia įsikūrė pirmi du automobiliai, jiems jau daugiau nei po 50 metų. Tiesa, ne savo ratais iki Anykščių jie atriedėjo, o buvo atvežti ir tik po to atsargiai įvairuoti bei pastatyti čia kuriamoje naujoje istorinių transporto priemonių ekspozicijoje.

Taip A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus pradėjo įgyvendinti sutartį, pavasarį pasirašytą su Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija „Retromobile“.

Ruošiantis priimti naują ekspoziciją, per metus iš esmės perstatytas vienas senasis Anykščių geležinkelio stoties prekių sandėlis. Šiame naujame Siauruko muziejaus pastate netrukus įsikurs iki 15 įvairių automobilių ir motociklų, kuriais žmonės ir kroviniai kadaise judėjo į geležinkelio stotį ar iš jos.

Pirmus automobilius į ekspoziciją atgabeno ir Anykščiuose pastatė Laimutis Brunius iš Radviliškio – asociacijos „Retromobile“ Šiaurės Lietuvos filialo vadovas. Tai 1968-ųjų visureigis sunkvežimis GAZ-63A ir 1962-ųjų lengvasis visureigis GAZ-69A.

Didžioji ekspozicijos salės dalis užsipildys transporto priemonėmis jau iki rugsėjo 6-osios, kai Siauruko muziejuje vyks jubiliejinė šventė – Aukštaitijos siaurojo geležinkelio 120-osios metinės ir Siauruko muziejaus 20-metis. Tą penktadienį pirmieji lankytojai įžengs į naują istorinių transporto priemonių ekspoziciją, galės pasižvalgyti ir po kitas išsiplėtusio Siauruko muziejaus edukacines erdves.


A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus inf. ir nuotraukos