Į grybingus miškus – dar nepradėjus aušti

 

Ne iš karto supratome, kodėl atsiųstos grybautojo nuotraukos tarsi būtų darytos naktį. Jose –siurrealistinis, su tikrove prasilenkiantis vaizdas: nesuvoki, kodėl aiškiausiai atpažįstami baravykai ar raudonikiai – juodame fone.

Pernai temainfo.lt skelbė nuotraukų konkursą „Grybautojų albumas”. Grybus juodame fone atsiuntęs temainfo.lt skaitytojas ir klausė, ar šiemet tokį konkursą skelbsime – norėtų dalyvauti. Beveik nebuvo abejonių, kad žmogus, pasitelkęs savo išmonę ir technines galimybes, kūrė grybų nuotraukų įspūdį.

Betgi tikrai grybauta naktį…

– Į savo grybyną išvažiavome labai anksti. Buvo dar gerokai prieš šešias, kai pasiekėme planuotą vietą. Mašinoje visada turime prožektorius, nusprendėme pasivaikščioti… Kaip mes nustebome pamatę, jog grybų kotai puikiai atspindi prožektoriaus šviesą! Prasuki šviesos ruožą didžiuliu ratu, ir viskas aišku! Prieš pradedant švisti jau buvome gerokai prisigrybavę. Šviesoje baravykai ir raudonikiai vėl tapo nematomi, – paklaustas apie savo nuotraukų „moną” pasakojo anykštėnas.

Anykščių rajono Kavarsko „Šaltinio” kavinės savininkas Algirdas Gansiniauskas ir šiemet sutinka remti konkursą „Grybautojų albumas 2015″. Geriausios nuotraukos autorių ir jo bičiulį ar bičiulę „Šaltinis” vaišins pietumis, į kurio meniu būtinai bus įrašyti per visą Lietuvą žinomi šios kavinės koldūnai.

Nuotraukas siųskite iki lapkričio 15 d. adresu redakcija@temainfo.lt. Šiemet, kaip ir pernai, geriausią nuotrauką padės išrinkti portalo temainfo.lt lankytojai, nurodę, kurios nuotraukos jiems patinka labiausiai.

 

Rita Briedienė

Konkurso „Grybautojo užrašai” dalyvio nuotraukos