Į departamento konferenciją buvo pakviesta ir Gintarė Šližytė

Panevėžio apskrities VPK komisariato Kupiškio rajono PK bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė buvo pakviesta dalyvauti rugsėjo 24–25 dienomis Kazlų Rudos savivaldybės Gudelių kaime vykusioje konferencijoje „Saugios kaimynystės plėtra didinant bendruomenės pareigūnų veiklos efektyvumą“. Čia sėkminga darbo patirtimi pasidalino bendruomenės pareigūnai, Kauno apskrities aktyvių bendruomenių atstovai ir svečiai iš Latvijos policijos. Konferenciją organizavo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdyba kartu su Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu. Jos tikslas – efektyviau organizuoti prevencijos padalinių, bendruomenės pareigūnų veiklą ir pasidalyti gerosios praktikos pavyzdžiais kuriant saugią aplinką.

G.Šližytė pasakojo apie Panevėžio apskrities mažiausio Kupiškio rajono vykdomą prevencinę veiklą. Jos manymu, policijos ir vietinės žiniasklaidos glaudus bendradarbiavimas neabejotinai prisidėjo prie teigiamų veiklos rezultatų.

Pareigūnė pateikė Kupiškio rajono PK bendruomenės pareigūnų geriausių projektų ir darbų pavyzdžius, papasakojo apie 2015 m. vasario mėn. Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono PK inicijuotą prevencinę programą „STOP smurtui artimoje aplinkoje“. Suvieniję jėgas ją įgyvendina policija, psichologai, Kupiškio rajono savivaldybė ir Kupiškio technologijos ir verslo mokykla.

Kitas gerosios praktikos pavyzdys – savižudybių prevencijos iniciatyva Kupiškyje, kuri yra ir pirmoji Lietuvoje. Pranešime pareigūnė minėjo, kad bendravimas su kitomis institucijomis, įstaigomis, bendruomenėmis padeda pasiekti gerų veiklos rezultatų, svarbu tikėti savo idėjos sėkme. Kupiškio bendruomenės pareigūnė savo darbo „sėkmės istorija“ pavadino išvyką į tarptautinius mokymus Prancūzijoje pagal „Erasmus +“ programą. Šis kvietimas – tai ilgo ir aktyvaus bendradarbiavimo su Kupiškio jaunimo centru rezultatas.

Savižudybių prevencijos projektine veikla Kupiškyje susidomėjo ir Policijos departamento atstovai.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė