Gruodžio 18-oji sieks šilumos rekordo

Šiandien, ypač pavakare, kai nustojo purkšti lietus, oras buvo švelnus, tarsi pavasarėjant. Pranešimai apie tai, kad gruodžio 18-oji bus bene pati šilčiausia per 250 metų, paskatino paskambinti Biržų meteorologijos stoties viršininkui Broniui Mediniui. Anot jo, apie 19 val. temperatūra po truputį vis dar kilo ir jau perkopė 6 l.

– Ko gero, gruodžio šilumos rekordas bus pasiektas ne Šiaurės, o pietvakarių Lietuvoje ar apie Klaipėdą. Šiandien tikrai neįprasta diena tokiam laikui, bet tikrojo rekordo, ko gero, sulauksime per savaitgalį: sekmadienį vietomis tikimasi iki 10 l šilumos; net lietuviškoje Šiaurėje šiluma gali priartėti iki 7 laipsnių, – pasakojo meteorologas.

Pastarosiomis naktimis temperatūra svyravo iki laipsnio šilumos, o savaitgalį ji artės prie 6-9 l. Anot temainfo.lt pašnekovo, žiemą dienos ir nakties temperatūrų skirtumas nebūna didelis; priešingai – naktį gali vyrauti pliusinė temperatūra, o dieną atšalti.

– Ar jūsų, kaip meteorologo, negąsdina neįprastai šiltas gruodis? – klausėme Biržų meteorologijos stoties viršininko.

– Kaip tik malonu! Toks gruodis taupo kurą, keliai neslidūs – yra privalumų. Žinoma, šiek tiek gaila, kad Kalėdos irgi bus žalios. Niekas nežada sniego ir prieš Naujus metus. Sausis bus  be speigų, nors viena kita diena gali išlįsti su šaltuku. Vis dėlto jau keleri metai žiema 3-4 l. šiltesnė nei būdavome įpratę, – sakė jis.

Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, 20 val. oro temperatūros matavimas parodys, ar gruodžio 18-oji pasiekė šilumos rekordą.

Kaip praneša old.meteo.lt, gruodžio 19 d. daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Naktį – vietomis rūkas. Pietvakarių, vakarų vėjas taps gūsingesnis. Temperatūra naktį 4–8, dieną 5–9 l. šilumos.

Gruodžio 20-osios naktį vietomis truputį palis, dieną – be žymesnio lietaus. Temperatūra naktį 4–8, dieną 7–10 l. šilumos.

 

Rita Aukščionytė

Emilijos Briedytės nuotr.