Graikų-romėnų imtynių entuziastui Vytautui Šidlauskui atminti

1999 m. Anykščių imtynininkai įkūrė graikų-romėnų imtynių klubą „Ąžuolas”. Jo pirmininku buvo išrinktas dviejų imtynininkų Vaidoto ir Skirmanto tėtis, verslininkas  Vytautas Šidlauskas.

Klubui V.Šidlauskas vadovavo iki 2010 m. vasario 8 d.; tądien jis netikėtai mirė.

V.Šidlauskui vadovaujant anykštėnų klubui „Ąžuolas” buvo organizuoti tarptautiniai Vlado Žmogino, Ričardo Deksnio vardo imtynių turnyrai, žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: turnyruose dalyvauja Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos šalių sportininkai.

V.Šidlauskas su bendraminčiais organizavo netradicines paros krepšinio varžybas tarp Lietuvos imtynininkų ir Anykščių krepšininkų, futbolo paros varžybas tarp imtynininkų ir futbolininkų. Buvo surengta jaunimo tarptautinio  bendradarbiavimo stovykla Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Anykščių jaunimui.

Nuo 2010 m. organizuojamas komandinis tarptautinis imtynių turnyras pirmajam klubo „Ąžuolas” pirmininkui Vytautui Šidlauskui atminti. Iki šiol šį turnyrą vis laimi anykštėnai.

Šiais metais V.Šidlausko vardo turnyras bus organizuojamas ne tik graikų-romėnų vyrams imtynininkams; pirmi metai varžysis ir moterys imtynininkės. Šiemet turnyre dalyvaus Latvijos Liepojos ir Daugpilio sportininkai.

Šiuo metu Anykščių klubui „Ąžuolas” vadovauja V.Šidlausko sūnus Skirmantas.

 

Arvydas Krikščiūnas

graikų-romėnų imtynių treneris