„Girinukas“ garsina ir Troškūnus, ir Anykščius

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Jaunųjų miško bičiulių būrelio (JMBB) „Girinukas“, vadovaujamo mokytojos Rasos Gaidienės, nariai keliauja po pasaulį, pasiekimais garsina ne tik mokyklą, bet ir Anykščių kraštą.

 

[gallery_box]

 [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/10/girinukas_2014_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/10/girinukas_2014_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/10/girinukas_2014_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/10/girinukas_2014_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/10/girinukas_2014_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/10/girinukas_2014_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/10/girinukas_2014_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/10/girinukas_2014_8.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]

Ebersvaldas

Rugsėjo 29 – spalio 3 dienomis trys „Girinuko“ nariai – Justė Dobrovolskytė, Simona Valonytė ir Vytautas Kubilius – dalyvavo Vokietijos Ebersvaldo mieste rengiamame tarptautiniame konkurse „Jaunimas – Europos miškuose“.

Konkurse dalyvavo Lenkijos, Latvijos, Graikijos, Estijos, Portugalijos, Vokietijos, Rumunijos, Austrijos, Čekijos, Vengrijos ir Lietuvos jaunieji miškininkai. Čia vaikai demonstravo savo žinias apie Europos šalių miškus, dalyvavo užsiėmimuose nuostabiame bukų miške bei naktiniame žygyje be telefonų ir žibintuvėlių. Paskutinį vakarą vyko šalių kultūrinė programa. Troškūniečiai sekė Miško pasaką, Antano Baranausko „Anykščių šilelį“ skaitė lietuvių, prancūzų, vokiečių ir anglų kalbomis.

„Girinukas“ neužėmė prizinių vietų, tačiau būti kartu su Europos stipriausiais jaunaisiais miškininkais – garbė ir atsakomybė.

Lietuvai troškūniečiai atstovavo laimėję respublikinį, gegužės mėnesį surengtą konkursą „Jaunimas – Europos miškuose“. Tuokart antroje vietoje liko Kupiškio rajono Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos JMBB „Pelkinukai“ ir Kretingos rajono Salantų gimnazijos jaunieji gamtininkai.

 

Sankt Peterburgas

Dar neišblėsę ir menkai aprašyti šios gimnazijos moksleivių Rasos Žalytės ir Simonos Karaliūtės  įspūdžiai iš Rusijos Sankt Peterburgo mieste vykusio XI Tarptautinio jaunųjų miškininkų konkurso, surengto rugsėjo 8-12 dienomis.

Tokį konkursą Rusijos federacinė miškų ūkio agentūra prie Rusijos gamtinių išteklių ministerijos rengia jau nuo 2004 m. Kaip teigiama agentūros tinklalapyje, pagrindinis šio renginio tikslas – stiprinti įvairių šalių jaunosios kartos atstovų tarpusavio draugystę ir populiarinti miškosaugos idėjas, atkreipti viso pasaulio visuomenės dėmesį į ekologinio miško išsaugojimą.

Į miestą prie Nevos susirinko atstovai iš 27 Europos, Azijos, Amerikos ir Afrikos šalių, tarptautinei 15 narių (5 jų – rusai) komisijai pateikę 33 darbus.

Konkurso atidarymo iškilmėse moksleivius pasveikino Federacinės miškų ūkio agentūros direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Panfilovas. Jis, susipažinęs su visais konkurso dalyvių darbais, sakė, jog jų kokybė kasmet labai auga, darbai kupini naujų idėjų, racionalių siūlymų.

Kaip pasakoja R.Žalytė, dalyvės iš Suomijos kalbėjo apie klimato kaitos poveikį spygliuočiams miškams, brazilai pasakojo apie siekius iš apelsinmedžių žievės bei medienos anglių gauti papildomas chemines medžiagas,  JAV moksleiviai aiškinosi potvynių poveikį sumedėjusiems augalams, jaunieji miškininkai iš Malaizijos ir Vietnamo pasakojo apie mangrovinių miškų reikšmę… Lietuvaitės pateikė tiriamąjį darbą „Žievėgraužio tipografo antrosios generacijos tyrimas“. Jos savo pranešimą skaitė 31-os, po jų liko tik Pietų Afrikos ir Kirkizijos respublikų.

Pirmą vietą užėmė Rusijos atstovas Maratas Zainulinas, antra vieta pasidalino Vietnamo ir Kirkizijos , trečią – Azerbaidžiano ir Rusijos atstovai.

– Po konkurso buvo įdomios ekskursijos po vakarinį Sankt Peterburgą ir caro vasaros rezidenciją Petergofe – pasakoja R.Žalytė.

Kaip sakė A.Panfilovas, konkurso ir viešnagės Sankt Peterburge įspūdžiai vaikams išliks visą gyvenimą.

Troškūniečių „Girinuką“ globoja Anykščių urėdija.

 

Temainfo.lt

Anykščių miškų urėdijos ir www.rosleshoz.gov.ru nuotraukos