Gintautas Burokas: „Sūnus man neatsiliepė…”

Kupiškėnai dalinasi per televiziją ir spaudoje išplatintu pranešimu apie vakar, rugsėjo 13 d., Vilniaus maratono trasoje įvykusia tragedija: bėgdamas neteko sąmonės ir mirė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo viršininkas majoras Vytautas Burokas.

– Čia tas pats Vytukas, iš Noriūnų. Šiandien visas miestelis apie jį ir tekalba. Jam balandį 38-eri sukako, – pasakojo temainfo.lt paskambinusi moteris.

V.Burokas gimė ir augo Kupiškio rajono Noriūnų miestelyje; čia baigė pagrindinę mokyklą; brandos atestatą jam įteikė tuometinė Kupiškio 2-oji vidurinė mokykla.

– Šie metai – jo karinės tarnybos 20-metis. Po mokyklos Vytautas baigė Lietuvos karo akademiją. Tarnybą pradėjo Panevėžyje, bet paskui kur tik jis netarnavo! Ketverius metus – NATO štabe Turkijoje. Prieš penkerius metus grįžo iš misijos Afganistane. Vėl buvo paskirtas į Panevėžį. Čia su šeima ir gyveno,  – temainfo.lt pasakojo Gintautas Burokas, Vytauto tėtis, tebegyvenantis Noriūnuose.

Tėvo nuomone, Vytautas buvo stiprus, ištvermingas.

– Tokį darbą dirbo. Jis privalėjo treniruotis, sportuoti. Kiti man sakė, kad jis mirė bėgdamas 37 kilometrą. Bet aš pats nieko nežinau, – pasakojo noriūnietis.

V.Buroką neblogai pažino ir skapiškėnai. Netoli Skapiškio, Tatkonių kaime, gyveno jo močiutė, tėčio mama. Vos prieš kelis mėnesius visa šeima buvo susirinkusi Tatkonyse – palaidojo senolę; šiemet jai sukako 84-eri.

Apie sūnaus mirtį G.Burokui pranešė marčios tėvas.

– Sekmadienio rytą Vytautui skambinau; kaip tik tą dieną jo vienturtės dukrelės, mano anūkės, Paulos gimtadienis. Gerai nė nežinau, septyneri ar aštuoneri metukai jai sukako. Sūnus man neatsiliepė: gal tuo metu kaip tik bėgo maratoną… Nepakalbėjom. O paskui paskambino Vytauto uošvis ir pranešė… – pasakojo G.Burokas.

V.Burokas bus laidojamas rugsėjo 16 d. Panevėžio naujosiose kapinėse; į Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią palaikai bus atgabenti 11.45 val.

2012 m. Tarptautinis Vilniaus maratonas tapo Danske Bank Vilniaus maratonu. Pirmą kartą jis buvo surengtas 2001 m.

 

Rita Briedienė