Gintarė Bartaševičiūtė: „Svarbu išgirsti kiekvieną!“

Kupiškio jaunimo centre įsidarbino 22 metų kupiškietė, reklamos vadybininkė Gintarė Bartaševičiūtė. Jai suteiktas kultūros programų vadovės postas. Su Gintare susitikome pakalbėti, kaip jai sekasi naujoje darbovietėje, kokių turi planų, kaip ketina juos įgyvendinti.

Prieš tai G.Bartaševičiūtė dirbo verslo įmonėje. Darbo pobūdis buvęs visiškai kitos: bendrauti tereikėdavo nebent tik su kolegomis. Jaunimo centre ji nuolat apsupta žmonių: šurmulys, pašnekesiai, emocijos čia – natūraliai kasdieniški dalykai.

– Man labai patinka bendrauti. Dabar jaučiuosi savo vėžėse. Žmonėse, kurie čia užsuka, atpažįstu save mokyklos laikais. Tada man labai trūko tokios vietos, kur galėčiau išsakyti savo mintis ir idėjas, dalintis jomis su bendraamžiais ir vyresniais. Džiaugiuosi, kad galiu padėti jaunimui laisvai reikštis.

Nors jaunimo centre Gintarė užima kultūros programų vadovės postą, tačiau sakė nesijaučia „bosu”. Anot jos, dirbant šį darbą, labai svarbu suprasti, kad tu čia ne tam, kad jaunimui kažką įrodytum, priverstum jį įsitraukti į veiklas. Jaunas žmogus ir jo norai – pirmoje vietoje, nes čia yra jų vieta, jie čia renkasi užsiimti tuo, kas jiems įdomu, ko nori jie patys. Gintarės siekis – išklausyti jauno žmogaus ir – neprimetant savo nuomonės – padėti jam rasti atsakymus į klausimus.

– Kartais užsuka jaunuoliai, kurie nelabai žino, ką norėtų veikti. Svarbu, kad jie ieško. Kalbamės. Noriu sužinoti, kas jiems įdomu, kas juos domina. Užmezgę diskusiją atrandame bendrus sprendimus. Man smagu, kad tik pradėjusi darbą išsiaiškinau, jog yra norinčiųjų mokytis groti gitara. Tai pirmoji mano veikla, kurią pavyko „įnešti“ naujoje darbovietėje. Aš su džiaugsmu dalinuosi muzikos žiniomis, perteikiu tai, ką svarbiausia reikia žinoti pradedančiajam groti. Jaunimo centre dabar nuolat skamba gitaros, – sakė kultūros programų vadovė.

Mergina turi daugybę idėjų, kurias norėtų įgyvendinti kartu su Kupiškio jaunimu. Viena jų – kurti miuziklą.

– Viską darytume kartu: rašytume miuziklo libretą, kurtume dekoracijas, kartu išgyventume premjeros jaudulį. Tačiau jaunimas pats to turi norėti. Nieko neketinu jiems primesti, – sakė Gintarė.

Per neilgą Jaunimo centre darbo laiką G.Bartaševičiūtė pastebėjo vieną dalyką: dažnas čia užsukantis žmogus nori tiesiog pakalbėti. Anot jos, svarbu žinoti, kad ne kiekvienas jaunas žmogus yra drąsus, pirmas retai pradeda pokalbį, tačiau paklaustas, kaip sekasi, dažnas noriai dalinasi tuo, kas jam neduoda ramybės.

– Aš moku išklausyti, esu žmogus, kuriuo jaunimas gali pasitikėti. Esu labai daugiapusiška: mėgstu dainuoti, groti, vaidinti, skaityti, fotografuoti, patinka keliauti, vasarą mėgstu skraidyti parasparniu, nesibaidau padėti tėčiui ūkyje, šiuo metu mokausi siuvinėti – ai, tiesiog šiaip, smalsu pabandyti. Kadangi mane domina įvairios sritys, man nesunku atrasti bendrą kalbą su skirtingais žmonėmis. Nutinka, jog pabūnu net „mama“: sudrausminu tuos, kurie nusikeikia ar ką netinkamo pasako. Svarbu Centre išlaikyti jaukią atmosferą. Kol kas viskas vyksta gražiai, jaunimas čia yra laisvas būti, veikti ir kurti , – teigė Gintarė.

Mergina labai džiaugiuosi, gavusi galimybę dirbti tokį darbą. Centre Gintarę galite sutikti kiekvieną darbo dieną nuo 9.00 iki 18.00 val.

temainfo.lt