„Gastauta” koncertuos televizijos laidoje „Duokim garo”

Šiandien, sausio 23 d. 21 val., LRT televizijos laidoje „Duokim garo” su visos Lietuvos žmonėmis sveikinsis Rokiškio kultūros centro  folkloro ansamblis „Gastauta” ir Rokiškio rajono liaudies muzikantai.

Anot Rokiškio kultūros centro direktorės ir „Gastautos” vadovės Nidos Lungienės, rokiškėnai laidoje atstovaus tapytų langinių – galerijos po atviru dangumi – miestui. Šiuo kultūros reiškiniu rokiškėnai didžiuojasi patys, džiugina ir stebina kitus. Beje, „Gastautos” ansamblio narys dailininkas Arūnas Augutis yra kasmetinio langinių plenero iniciatorius, o N.Lungienė – pagrindinė šio renginio organizatorė.

Kaip skelbia LRT, laida “Duokim garo!” – tai smagi vakaronė kiekvieną penktadienio vakarą, kviečianti kartu padainuoti, išmokti visų etninių Lietuvos regionų dainų, linksmai pasišokti; čia išgirsi tarmiškai šnekančius žmones iš tolimiausių Lietuvos pakraščių, savo tėvų ir senelių išsaugotas melodijas širdingai dovanoja kaimo dainininkai ir muzikantai.

Jau antrą dešimtmetį gyvuojančioje laidoje „Duokim garo” rokiškėnai dalyvauja nebe pirmą kartą: „Gastauta” paskutįnį kartą joje dalyvavo prieš penkerius metus.

Laidos formatas – kolektyvų varžytuvės: dalyviai privalo atlikti tam tikras muzikines užduotis, kurias vertina žiūrovai, balsuodami telefonu ir rinkdami laidos nugalėtoją. Šįkart rokiškėnai dalyvauja svečių teisėmis ir su kitais nesivaržys; 1val. ir 40 min. trunkančioje laidoje „Gastautos” daininkams, šokėjams ir muzikantams bus skirta apie 20 min.

 

Televizijos laidoje dalyvaus 20 ansambliečių; dainas ves Jonas Volodko, Edita Lapienienė, Giedrius Viduolis, Petras Drezilkauskas ir kiti. Kartu dalyvaus Rokiškio rajono liaudies muzikantai armonikininkai Vylius Seržintas iš Jūžintų, Bronislavas Adamonis iš Salų (Kamajų sen.), Vytautas Statulevičius iš Obelių, Kazys Erbreideris iš Moškėnų (Rokiškio kaimiškoji sen.) ir Vytautas Zazirskas iš Juodupės.

Rokiškio kraštas skaičiuoja apie 40 puikių liaudies muzikantų. Nemaža jų dalis jau yra dalyvavę šioje LRT laidoje, kai kurie jau turi pakvietimą į vėlesnes „Duokim garo” vakarones.

temainfo.lt
Rokiškio kultūros centro archyvo nuotraukos