Gal Kupiškyje tikrai bus baldų fabrikas?

 Kovo 5 d.,  dar neatvėsus savivaldos rinkimų aistroms, senosios kadencijos Kupiškio rajono tarybos nariai skubos tvarka buvo sukviesti į neeilinį posėdį. Svarstytas vienintelis klausimas – ar pritarti savivaldybės ir UAB „Domimaks“ investicijų sutarties pasirašymui.

„Domimaks“ priklauso baldus gaminančių įmonių grupei „Dominari“, bendrovės padaliniai veikia Širvintų, Marijampolės, Pakruojo, Tauragės rajonuose, gamybos centras yra įsikūręs Panevėžio rajone. Baldininkai su kupiškėnais bendradarbiauti pradėjo pernai, rudenį viešajame aukcione išsinuomojo du 1,5 ha ir 2 ha komercinės paskirties žemės sklypus Kupiškio mieste, Krantinės ir A.Purėno gatvėse, būtent ten ir planuojamos cechų statybos.

Į tarybos posėdį atvykęs UAB „Domimaks“ direktorius Ruslanas Mikolaitis politikams pristatė savo įmonės planus: žadama Kupiškyje įkurti 100-150 darbo vietų, daugiau galimybių įsidarbinti turėtų moterys. Įmonė gamina minkštus badus, siuva pagalves, antklodes, čiužinių užvalkalus. Į politikų klausimus, kada cechai pradės veikti, kada prasidės statybos, svečias atsakė, kad tai priklausys nuo daugelio aplinkybių: ar greitai bus parengtas techninis projektas, gauti statybų leidimai. Jeigu nebus trukdžių, savivaldybė įvykdys savo įsipareigojimus dėl inžinerinių tinklų sutvarkymo, statyba galėtų prasidėti jau rudeniop, o pirmasis cechas imtų veikti kitų metų pradžioje.

Ar nepritrūks Kupiškyje darbininkų? Bendrovės vadovai jau aiškinosi situaciją Teritorinės darbo biržos rajono skyriuje, tarėsi dėl baldžių parengimo Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje. Čia jau nuo rudens būtų galima pradėti mokyti jaunuolius reikalingos profesijos. Politikai vieningai pritarė investicijų sutarčiai.

Rajono tarybos posėdyje buvo ir šventinių akcentų – Kovo 11-osios akto signataras Leonas Apšega visus kolegas pasveikino su artėjančia švente ir apdovanojo iš sostinės parsivežtais knygų skirtukais bei rašikliais.

 

Matas Žebrokas

Autoriaus nuotraukos