Gal Ingridai Tuskienei pavyks suvienyti Kupiško rajono KKSC kolektyvą

Ingrida Tuskienė
temainfo.lt archyvo nuotr.

Nuo vasario Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centrui (KKSC) vadovauja Ingrida Tuskienė.

KKSC kontaktų nuorodoje ji tebėra minima kaip pavaduotoja: I. Tuskienė temainfo.lt sakė, kad ji ir yra pavaduotoja, o jos pareigybių aprašas įpareigoja ją eiti direktorės pareigas – buvusi direktorė Laimutė Šližauskienė šių pareigų atsisakė.

I. Tuskienė KKSC dirba nuo pernai metų kovo. Ji sakė susipažinusi su įstaigos finansine padėtimi: buvusi vadovė išmaniai valdė finansus – 2018 m. kreditorinis įsiskolinimas sumažintas iki 129 Eur.

– O koks buvo?

– 488 Eur.

– Iš ko pavyko sutaupyti direktorės išeitinei kompensacijai, jei kreditorinis įsiskolinimas vis dėlto liko?

– Negaliu pasakyti: aš dar nėjau direktorės pareigų, kai buvo svarstoma išeitinė kompensacija.

 – Sakėte, esate susipažinusi su finansine situacija…

– Taip, bet į šį klausimą atsakyti – ne mano kompetencija.

– Betgi žinote, kokia suma eurais iš KKSC biudžeto buvo išmokėta direktorei?

– Ne manęs šito reikėtų klausti.

– Gal jaučiate kieno nors spaudimą nekalbėti šia tema?

– Ne, nejaučiu.

Į klausimą, kokia suma eurais buvo išmokėta KKSC buvusiai direktorei, Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas atsakė taip: „Primenu, kad sprendimą atleisti p. Šližauskienę, atsižvelgdama į jos pačios prašymą, 2018 11 29 priėmė rajono Taryba. Sprendime yra nurodytos atleidimo sąlygos. Išeitinės išmokos dydis pagal sprendimą – 4 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio ir kompensacija už nepanaudotas atostogas išmokėta atleidžiant.“

Primenu: buvo klausta suma eurais. Bet, žinia, – ne pinigai svarbiausia. Tiesiog Kupiškio rajono taryba išlydi žmones, neturėdama kuo jų pakeisti, arba juos keičia asmenimis, manipuliuojančiais kompetencija-nekompetencija, negalinčiais ar nenorinčiais apžvelgti įmonės, kuriai vadovauja, situacijos, pasirašančiais po tekstais, draudžiančiais atsakyti į visuomenei rūpimus klausimus.

– Manau, kad Taryba balsavo ne už išeitinę kompensaciją, o, už tai, kad direktorė tiesiog išeitų: niekas nebesugebėjo suvaldyti KKSC darbuotojų priešpriešos, – sakė rajono Tarybos narys, nenorėjęs viešinti pavardės.

Kiek laiko I. Tuskienė dirbs direktorės pavaduotoja, laikas ir parodys. Ji pati turės įrodyti, kad sugeba sutelkti žmones.Rita Briedienė