Fotografijose – neatrastos Kupiškio vietos

 

Spalio 21 d. Kupiškio viešosios bibliotekos trečiame aukšte atidaryta vaikų fotografijos darbų paroda. Tai Vaikų literatūros skyriaus vykdomo bendruomenių aktyvumo didinimo projekto „Neatrastas Kupiškis“ dalis.

Bendradarbiaudamas su Kupiškio vaikų dienos centru Vaikų literatūros skyrius organizavo teorinius ir praktinius mokymus Kupiškio „Kupos“ pradinės mokyklos, Povilo Matulionio progimnazijos 8-13 metų mokiniams bei to paties amžiaus Kupiškio vaikų dienos centro lankytojams.

Projekto lėšomis buvo įsigytas veidrodinis fotoaparatas: dauguma projekto dalyvių tokią fotografavimo techniką rankose laikė pirmąkart. Tiesa, jau po pirmų teorinių užsiėmimų be didelio vargo jie sugebėjo nustatyti reikiamus ryškumo, išlaikymo, atstumo parametrus – kokybiškai įamžinti jų akiai patraukliausias miesto vietas.

Įsigyta ir naudingos mokomosios literatūros apie fotografiją; šias bibliotekos knygas gali skolintis visi, kurie domisi fotografijos menu.

Galutinis mokymų produktas – 24 nuostabios fotografijos. Jos įdomios tuo, jog visose buvo užfiksuotos Kupiškio miesto vietos ar detalės neįprastu kampu – „Baltų gyvybės medis“ nufotografuotas iš apačios, skulptoriaus Henriko Orakausko sukurto suolelio „pastebėta” tik detalė – paukštis, ir tai sukūrė stiprų fotografijos įspūdį. Projekto dalyviai fotografavo puošnius, dažno kupiškėno primirštus ir nebepastebimus miesto pastatų akcentus – laikrodį, žibintą ir kt.

Fotografijos užsiėmimus vedė multimedijos specialistas Paulius Briedis, gaila, iš kelionės po Prancūziją nespėjęs grįžti į parodos atidarymo renginį ir kartu pasidžiaugti šiuo savo ir mokinių darbo rezultatu.

Kviečiame visus aplankyti Kupiškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Balsadėžėje galėsite palikti savo balsą už labiausiai patikusį autorių.

Užsukite į Facebooko tinklo bibliotekos paskyrą ir iki lapkričio 30 d. savo balsą atiduokite už labiausiai patikusią nuotrauką. Surinkusioji daugiausiai paspaudimų „Patinka“ gruodžio mėnesio baigiamajame projekto renginyje bus paskelbta viena iš trijų geriausiųjų. Jų autoriai bus apdovanoti prizais.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

 

Rūta Vilkienė

Vaikų literatūros skyriaus vedėja