Fotografas Ignas: sėkmės raktas – drąsa, paskatinusi pomėgį paversti darbu

Kupiškėnas Ignas Medelinskas  – naujos, užsiimančios fotografija įmonės savininkas, kuriantis ateities planus verslininkas bei tobulėjantis menininkas. Pasakodamas savo istoriją yra kuklus ir tikina:

– Neturiu ypatingų gabumų, tiesiog užsiimu veikla, kuri man patinka ir radau drąsos pradėti verslą. Visko siekiu planuodamas ir kryptingai dirbdamas.

 

Sėkmės taisyklė viena – daryti tai, kas patinka

Ignas dar besimokydamas mokykloje, su draugais važinėdamas riedlente ar dviračiu negalvojo, nei kokią profesiją jis rinksis baigęs mokyklą, nei tuo labiau planavo, kad turės savo įmonę.

– Fotografija, filmavimas atėjo į mano gyvenimą pamažu – besimokydamas mokykloje pastebėjau, kad patinka fotografuoti, „papasakoti“ istoriją nuotraukose, domina fototechnikos galimybės, įdomu jas išbandyti, – teigia Ignas.

Tad vėliau visai neatsitiktinai Vilniaus dizaino kolegijoje jis baigė taikomosios fotografijos studijas, toliau tobulino įgūdžius.

 

Verslo pradžia: artimųjų palaikymas ir  laiku gauta reikalinga informacija

Profesionalus fotografas, po mokslų grįžęs į Kupiškį svarstė, ką veikti toliau.

– Norėjau dirbti pagal įgytą specialybę: dar labiau įsitraukiau į fotografiją, sužinojau naujų dalykų, siekiau toliau tobulėti. Vilniuje – didžiulė konkurencija, turi būti geriausias, todėl jaunam, nepatyrusiam menininkui atrasti savo vietą sunku, – sako Ignas.

Artimųjų palaikymas skatino mintis pradėti savarankišką veiklą, o Darbo biržoje sužinota informacija apie galimybę gauti paramą darbo vietai įsteigti paskatino veikti. Praėjus vos keliems mėnesiams po diplomų įteikimo Ignas įkūrė įmonę ir pateikė paraišką gauti paramą fotografijos įrangai pirkti.

 

Verslo iššūkis menininkui – matematika

Gavęs paramą nepaprastai nudžiugo.

– Man, kaip ne itin mėgstančiam matematiką, buvo iššūkis parašyti verslo planą ir tiksliai apskaičiuoti planuojamas išlaidas, pelną, gilintis į apskaitos dokumentus, tačiau padedant Darbo biržos specialistei viskas pavyko ir gavau galimybę įsigyti gerą darbui reikalingą įrangą ir plačias galimybes tobulėti profesinėje srityje.

Matematinis iššūkis – ne vienintelis, kurį teko įveikti Ignui: kol dirba vienas, tenka kurti klientų pritraukimo idėjas, būti vadybininku, reklamos agentu, jei sugenda technika – mechaniku ir tuo pačiu kūrėju-psichologu, kuris turi išsiaiškinti lūkesčius, suplanuoti, išpildyti idėją ir klientams pateikti geriausią galutinį variantą.

– Fotografo darbas nepaprastai įdomus, įvairiaspalvis, nes nebūna vienodų situacijų, vienodų klientų, nuotaikų – veikla itin aktyvi, nuolat gyveni automobilyje, bendrauji su labai skirtingais žmonėmis. Sudėtinga būti ne tik specialistu, kuris įvertina apšvietimą, aplinką, numato galutinį rezultatą, nuspaudžia fotoaparato mygtuką, bet ir psichologu, kuris turi padėti žmonėms atsipalaiduoti ir įtraukti juos į kūrybos procesą.

 

Realistiškos svajonės ir ateities planai

Kalbėdamas apie ateities planus jaunasis verslininkas nesiryžta kurti grandiozinių planų.

– Svarbu išlaikyti įmonę, po truputį plėsti klientų ratą, kol kas didelės įmonės vizijos neturiu – noriu, kad verslas būtų arčiau žmonių. Neturiu tikslo užsidirbti milijoną ir nusipirkti vilą Bahamose, tiesiog stengiuosi daryti tai, kas įdomu, tobulėti ir bendrauti su žmonėmis, kurie vertina mano darbą. Žinoma, norėčiau vėliau priimti pagalbininkų, turėti savo patikimą bei draugišką komandą. O bendraamžiams, ieškantiems savojo kelio, patarčiau:  nebijokite, rizikuokite, ieškokite, nes vėliau gailėsitės, kad net nepabandėte įgyvendinti savo svajonės, – teigia I.Medelinskas.

 

Parengta pagal  www.ldb.lt