Filmas skatino branginti gyvybę

Kupiškio savižudybių prevencijos komanda aktyviai bendradarbiauja su kitų miestų specialistais, drauge organizuoja įvairias akcijas, renginius, susitikimus su gyventojais. Visus vienija tikslas – apsaugoti kiekvieną žmogų, kiekvieną gyvybę.

Šį kartą į išskirtinį renginį kupiškėnus sukvietė svečiai iš Vilniaus – „Nepatogaus kino“ festivalio rengėjai ir Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė. Kupiškio kultūros centro salėje buvo rodomas dokumentinis filmas „Kadaise svajojau apie gyvenimą“ (Suomija, Vokietija 2014. Režisieriai Jukka Kärkkäinen & Sini Liimatainen, Prodiuseriai: Sami Jahnukainen/Mouka Filmi). Tai filmas ne apie mirtį, o apie gyvenimą, jis skatina branginti gyvybę, įvertinti ir atrasti džiaugsmą bei grožį mažuose dalykuose, kasdienėse situacijose.

Po filmo peržiūros vyko diskusija, kurią vedė psichologė dr. Vaiva Klimaitė (VU). Diskusijoje dalyvavo Mykolas Majauskas (Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys), psichologė Valija Šap (Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, Respublikinė Panevėžio ligoninė), Birutė Sabatauskaitė (Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė).

Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė aptarė savižudybių prevencijos komandos ir Kupiškio policijos komisariato veikla, dalinosi gerąja patirtimi. Medicinos psichologės V.Šap ir Aurelija Kukenienė susirinkusiesiems pristatė pagalbos teikimo algoritmą, jo veikimą, tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą, kad galėtume laiku pastebėti, išklausyti ir pasiūlyti pagalbą šalia esančiajam.

Į renginį atvyko Kaišiadorių ir Prienų rajonų savivaldybių  specialistai, Kupiškio politikai, Kupiškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas, Kaišiadorių rajono policijos komisariato viršininkas Ramūnas Grigonis, mokslinius darbus ruošiančios studentės.

 

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė