Festivalį „Vaidiname žemdirbiams-2018“ įrėmina Lietuvai svarbios datos

Tapkite festivalio dalimi!
Rokiškyje kasmet vykstantis Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ šiemet prasidės vasario 16-ąją ir baigsis kovo 11-ąją. „Įrėmintas“ šaliai reikšmingose datose festivalis įgavo ir simbolinį pavadinimą „Teatro šviesos odisėja: Vasario16-oji – Kovo 11-oji“. Pasak Rokiškio kultūros centro direktorės Irenos Matelienės, sumanymas festivalį pradėti ir užbaigti būtent šiomis datomis – lyg simbolinis Lietuvos šimtmečio apkabinimas teatro glėbiu.

– Nepriklausomybės šviesos spindulys neužgeso visą amžių, kovodami mes siekėme šviesos savo valstybei, o festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ buvo kūrybinis veidrodis, kuriame atsispindėjo tautos laisvės siekis“, – teigia ji.

Rokiškio kultūros centro scenoje bus parodyti 22 spektakliai, čia grįžta ir itin laukiami režisieriai bei jų kūriniai – Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo ar Anželikos Cholinos pastatymai.

Teatralų ir žiūrovų simpatijas bei meilę pelnęs festivalis jau tapo Lietuvos kultūriniu reiškiniu, spektakliai yra gausiai lankomi, o įspūdžiai po festivalio dar ilgai neapleidžia rokiškėnų.

– Tapkite ir Jūs ketvirtą dešimtmetį skaičiuojančio festivalio dalimi! – kviečia rokiškėnai.

 

Festivalio „Vaidiname žemdirbiams-2018″ žiuri

Festivalio komisijos pirmininkas Rokiškio rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius, nariai – dailininkų klubo „Roda“ prezidentas Arūnas Augutis, Rokiškio kultūros centro režisierius Eligijus Daugnora, Rokiškio kultūros centro direktorė Irena Matelienė, Rokiškio verlo klubo atstovas Leonardas Šablinskas, AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus padėjėja Aušra Zibolienė, Laisvai samdoma Ukrainos režisierė Valentina Sotničenko.

 

FESTIVALIO „VAIDINAME ŽEMDIRBIAMS“ REPERTUARAS

 

Vasario 16 d.,19 val. XXXIV Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams: teatro šviesos odisėja“ atidarymas. Trukmė: 1 val.

 

Vasario 17 d. 18 val. Keistuolių teatras DVYLIKTOJI NAKTIS (N-14)

Pagal Viljamo Šekspyro komediją „Dvyliktoji naktis“

Režisierė Ieva Stundžytė

Spektaklio trukmė – 1 val. 30 min.

Spektaklio premjera: 2017 m. spalio 6 d.

Bilieto kaina: 9, 12 Eur

Vaidina Aidas Giniotis, Judita Urnikytė, Justina Smieliauskaitė, Aurimas Bačinskas, Karolis Kasperavičius, Danas Kamarauskas.

Režisierė Ieva Stundžytė ir kelių skirtingų kartų Keistuolių teatro aktoriai į sceną sugrąžina nemarųjį V. Šekspyrą su komedija „Dvyliktoji naktis“. Prieš kelis amžius dienos šviesą išvydusi pjesė spektaklio kūrėjų papildoma ir interpretuojama pasitelkiant asmenines jų patirtis, individualią pasaulėžiūrą bei aiškiai reiškiamą tvirtą poziciją. Spektaklio centre atsiduria daugialypė ir subtili Meilės tema, nutolstanti nuo banalaus jos suvokimo. „Dvyliktoji naktis“ – spektaklis ne tik apie jausmų valdomus, atsakymų į amžinus klausimus ieškančius jaunus žmones; tai ir lyties tapatybės, daugiaprasmio maskavimosi, savojo identiteto paieškų tyrimas, betarpiškai vykstantis scenoje.
Pagrindiniai personažai – dvyniai Sebastianas bei Viola, apsimetanti jaunu vaikinu Cezarijumi, hercogas Orsinas ir jo mylimoji Olivija – sukuria paradoksalią, juokingai graudžią istoriją apie žmones, nepaliaujančius ieškoti atsakymo į klausimą „Mylėti ar būti mylimiems?“. Ieškodama žuvusio brolio dvynio Sebastiano, Viola atvyksta į hercogo Orsino valdas ir, nenorėdama išsiduoti dėl savo ir galbūt dar gyvo brolio saugumo, persirengia vyru. Viola/Cezarijus pradeda tarnauti hercogui Orsinui, kuris beprotiškai įsimylėjęs grafaitę Oliviją ir įsipainioja į sudėtingą Meilės bei gausybės jos įsikūnijimų trikampį.

 

Vasario 19 d. 18 val. OKT/Vilniaus miesto teatras ŠOKIS DELHI

Pagal Ivano Vyrypajevo pjesę „Šokis Delhi“

Iš rusų kalbos vertė Rolandas Rastauskas

Režisierius Oskaras Koršunovas

Scenografija Randomheroes

Kompozitorius Gintaras Sodeika

Spektaklio trukmė: 1 val. 40 min.

Spektaklio premjera: 2017 m. kovo 25 d.

Bilieto kaina: 8, 10, 12 Eur

Vaidina Kamilė Petruškevičiūtė, Ugnė Šiaučiūnaitė, Inga Šepetkaitė, Augustė Pociūtė, Paulina Taujanskaitė, Kęstutis Cicėnas.

„Šokis Delhi“ – tai septynios novelės apie garsią šokėją ir ją supančius žmones, kurie ieško vidinės ramybės. Septyni pasakojimai apie meilę, mirtį ir šokį. Režisieriui O. Koršunovui – tai pirmas prisilietimas prie I. Vyrypaevo kūrybos. I. Vyrypaevo požiūris į šiuolaikinį teatrą itin artimas režisieriaus O. Koršunovo laboratoriniams ieškojimams OKT Studijoje. Pasak dramaturgo, šiandieniniam teatrui nebereikia dirbtino patoso – jam tereikia gyvo pokalbio.

„Man ši pjesė tiesiog kupina gero humoro jausmo. Tokia egzistencialistinė komedija. Tai toks budistinis dalykėlis, parašytas, neabejoju, nirvanoje pabuvojusio dramaturgo. Kaip ir visi geri budistiniai dalykėliai, jis kupinas paradoksų, kuriuos ūmai supratus norisi iš juoko ridinėtis ant grindų“, – teigia O. Koršunovas.

 

Vasario 20 d. 10 val. Knygos teatras TRUMPOS ISTORIJOS APIE…

Pagal rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus istorijas

Režisierė Redita Dominaitytė

Kostiumų dailininkė Greta Subatavičiūtė

Kompozitoriai Modestas Kapustinskas ir Laura Misiukevičiūtė

Iliustracijų autorius Kęstutis Kasparavičius

Spektaklio trukmė – 40 min.

Spektaklio premjera: 2017 m. gruodžio mėn. 10 d.

Spektaklis skirtas 2–8 metų vaikams. Spektaklis pritaikytas vaikams su regos sutrikimais.

Bilieto kaina – 3 Eur

Vaidina Aura Garmutė, Artūras Dubaka, Laura Misiukevičiūtė, Redita Dominaitytė.

„Knygos teatras“, bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų biblioteka, vaidina pirmą savo spektaklį vaikams „Trumpos istorijos apie…”, parengtą pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus. Spektaklis ypatingas tuo, kad veiksmui iliustruoti pasitelkiamos pasakojamasis-skaitovinis teatro žanras. Spektakliu siekiama sužadinti žiūrovo vaizduotę ir perkelti jį į kitą – juslinio pasaulio – dimensiją. Spektaklyje susipina trys skirtingos istorijos, kurias „Knygos teatras“ kviečia patirti liečiant, uodžiant, ragaujant… – pasikliaujant pojūčiais ne tik klausyti, bet ir iš tikrųjų išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti.

Vaidinimuose naudojamas inovatyvus pasakojimo būdas parodo mandagaus elgesio reikšmę, supažindina su buities daiktais, skirtingais augalais ir jų fizinėmis savybėmis, papildomai pasitelkiama kvapus, garsus, muzikinį atlikimą. „Spektakliu „Trumpos istorijos apie…“ kreipiamės į nuoširdžią, jautrią ir itin atvirą naujiems potyriams vaikišką vaizduotę“, – teigia „Knygos teatro“ vadovė aktorė Redita Dominaitytė.

 

Vasario 21 d. 18 val. Klaipėdos dramos teatras KALĖS VAIKAI

Pagal Sauliaus Šaltenio romaną „Kalės vaikai“

Režisierius Eimuntas Nekrošius

Scenografija Marius Nekrošius

Kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva

Kompozitorius Antanas Jasenka

Režisieriaus asistentas Marius Pažereckas

Spektaklio trukmė – 3 val. (dviejų dalių)

Spektaklio premjera: 2018 m. vasario 3 d.

Bilieto kaina: 12, 15 Eur

Vaidina Mikalojus Urbonas, Darius Meškauskas, Karolina Kontenytė, Edvardas Brazys, Regina Šaltenytė, Igoris Reklaitis, Vaidas Jočys, Vidas Jakimauskas, Donatas Švirėnas, Nijolė Sabulytė, Sigutė Gaudušytė.

S. Šaltenio romanas, kaip nacionalinės dramaturgijos kūrinys, aktualus šiuo laikotarpiu, kai atkurta Lietuva įžengė į šimtmetį. Tai romanas, nukeliantis į donelaitišką epochą, artimą Klaipėdos kraštui istoriškai ir geografiškai. Romane susipina daugybė klodų: istorinė Lietuvos praeitis – vokiečių kolonizacija, karai su rusais, lenkinimas, pirmieji šviesuoliai Kristijonas Donelaitis, Martynas Mažvydas, Antanas Strazdas – tamsios liaudies švietėjai ir ganytojai; pasakos, sakmės, prietarai, burtai, užkalbėjimai ir raganavimai; dar senesni – matriarchato bendruomenės – mitų atgarsiai; Šventojo Rašto nuotrupos ir postulatai.

 

Vasario 22 d. 18 val. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras FANTAZIJUS

Pagal Alfredo de Musseto pjesę „Fantazijus“

Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė

Režisierė Gabrielė Tuminaitė

Kompozitorius Jonas Narbutas

Muzikos aranžuotojas Giedrius Puskunigis

Scenografai Marija Olšauskaitė, Jurgis Paškevičius

Kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė

Choreografas Raidas Petrauskas

Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas

Muziką atlieka „Kabloonak”

Spektaklio trukmė – 1 val. 30 min. (vienos dalies)

Spektaklio premjera: 2017 m. rugsėjo 17 d.

Bilieto kaina: 7, 9, 11 Eur

Vaidina Tomas Rinkūnas, Martynas Nedzinskas, Daumantas Ciunis, Marius Čižauskas, Arvydas Dapšys, Agnė Šataitė, Miglė Polikevičiūtė, Rasa Jakučionytė, Tomas Stirna, Tomas Kliukas, Mantas Vaitiekūnas, Jokūbas Bareikis.

Spektaklis skirtas jaunam (nebūtinai amžiumi, svarbiau – dvasia) žmogui. Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „kitas“: nekonformistas, atstumtas, nuvertintas, nesuprastas, kitoks. Fantazijus – juokdarys, iš kurio minčių galima ir juoktis, bet kurios įstringa, „nusėda“ galvose. Fantazijus – tai kažkas, kas neegzistuoja, tam tikra fikcija, kuri sujudina nusistovėjusius, užpelkėjusius gyvenimus. „Fantazijus“ – susitikimo šventė, kai tiesiog gera būti kartu, kalbėti, filosofuoti. Pjesė prasideda karalystės juokdario mirtimi ir tuo pačiu metu – bandant išvengti karo su kita karalyste – keliama vestuvių puota. Atstumtas ir nereikalingas Fantazijus įprasmina savo egzistenciją tapdamas karaliaus juokdariu ir pakeičia savo karalystės likimą. Ši pjesė netelpa į klasikinius apibrėžimus, nes tai – komedija, kuri baigiasi liūdnai, arba drama su laiminga pabaiga. „Fantazijaus“ siužetas primena pasaką: princesė, turinti tekėti už jai paskirto princo, sutinka Fantazijų – žavų, bet neturtingą ir nekilmingą miestietį. „Fantazijus“, galbūt, yra tarsi gyvenimiška pasaka: prasideda kaip pasaka, bet pasibaigia kaip gyvenimas – nebūtinai laimingai.

G. Tuminaitės „Fantazijus“ gimė netradicinėje erdvėje, teatro dekoracijų sandėliuose, tačiau yra perkeltas į sceną, išlaikant performatyvią atmosferą, atvirą, improvizacinį kūrinio atlikimą.

XIX a. parašyta pjesė „Fantazijus“ scenoje suskamba šiuolaikiškai, spektaklyje skamba grupės „Kabloonak“ gyvai atliekama muzika, kurią papildo kompozitoriaus G. Puskunigio aranžuotės.

 

Vasario 23 d. 17 ir 19 val. Pojūčių teatras AKMUO. VANDUO. GELUONIS.

Režisierė Karolina Žernytė

Dailininkė Eglė Lekevičiūtė

Dramaturgijos konsultantas Kristupas Sabolius

Spektaklio trukmė – 1 val. 20 min.

Spektaklio premjera: 2014 m. gruodžio 20 d.

Bilieto kaina: 10, 8 Eur (moksleiviams, studentams, neįgaliesiems)

Vaidina Neringa Krunglevičiūtė, Ieva Pakštytė, Raminta Šniaukštaitė, Donatas Stakėnas, Justina Burakaitė, Vaidotas Bačianskas, Karolina Kontenytė, Kristina Švenčionytė, Artūras Lepiochinas.

„Reikia liautis matyti, kad pradėtum regėti. Šiame spektaklyje tikrasis veiksmas prasideda tada, kai vaizdai išnyksta.“ Pradžioje publika pasiskirsto į dvi dalis – stebėtojus ir dalyvius. Pirmieji viską gali matyti iš šono. Jie įtraukiami į ritualą per stebėjimą, kaip sukuriama iliuzija ir kaip į ją reaguoja spektaklio dalyviai. Antriesiems užrišamos akys. Kartu su spektaklį vedančiais aktoriais jie tampa aktyviais pojūčių teatro veikėjais.

Laikinai regėjimo netekę žiūrovai grąžinami prie to, kas sava, bet kartu labiausiai tolima – savo paties kūno. Sužadintos ir paaštrėjusios juslės ima sąveikauti, svarbiausia scenos vieta paversdamos išlaisvintą vaizduotę. Aktorių už rankos vedami į sąmonės tamsą, spektaklio dalyviai perkeliami į paralelinius pasaulius, kuriuose sakmių ir užkalbėjimų siužetai išauga ant odos paviršiaus, skleidžiasi garsų vibracijomis, kvapų ir skonių sanpynomis.

 

Vasario 24 d. 18 val. Lietuvos rusų dramos teatras PIGMALIONAS

Pagal Georgeo Bernardo Šo pjesę „Pigmalionas“ (rusų kalba, lietuviški titrai)

Režisierė Linda Urbona

Dailininkė scenografė ir kostiumų dailininkė Nino Kitia (Gruzija)

Fausto Latėno muzika

Režisieriaus asistentė Kornelija Krasilnikovaitė

Titrai: Dovydo Judelevičiaus vertimas iš anglų kalbos į lietuvių

Spektaklio trukmė – 2 val. 30 min. (dviejų dalių)

Spektaklio premjera: 2017 m. rugsėjo 15 d.

Bilieto kaina – 9 Eur.

Vaidina Viačeslavas Lukjanovas,JulianaVolodko, Aleksandras Agarkovas, Valentinas Kirejevas, Inga Maškarina, Jelena Bogdanovič, Inga Stankaitytė, Jevgenija Rusakova, Jekaterina Makarova, Arturas Svorobovičius.

Antikos laikų mitas byloja apie Kipro salos karalių Pigmalioną. Jis aistringai pamilo deivę Afroditę, sukūrė jos skulptūrą ir maldavo deivės, kad šiai šaltai marmuro statulai ji įkvėptų gyvybę. Afroditė, sujaudinta tokios skulptoriaus aistros, suteikė gyvybę skulptūrai, kuri tapo Galatėja, Pigmaliono žmona.

Tačiau klasikinė airių rašytojo, dramaturgo pjesė pasakoja kitokią istoriją. Siužeto centre – prasčiokė gatvės prekeivė Eliza Dulitl, kurią du išsimokslinę cinikai aristokratai – profesorius Higinsas ir pulkininkas Pikeringas – lažybų vardan sumąsto išmokyti aristokratiškos iškalbos ir aukštuomenės manierų. Tai viena iš garsiausių ir populiariausių pasaulio pjesių, jos pagrindu kompozitorius Frederickas Loewe sukūrė populiarų Brodvėjaus miuziklą „My Fair Lady“ (1956), o 1964 m. miuziklo „My Fair Lady“ ekranizacija su Audrey Hepburnu ir Rexu Harrisonu pagrindiniuose vaidmenyse susižėrė net aštuonis „Oskarus“.

Lietuvos rusų dramos teatre šią pjesę stato jauna lietuvė režisierė, Tbilisio Šota Rustaveli teatro ir kino universiteto auklėtinė L. Urbona. Jai talkina dailininkė scenografė iš Gruzijos N. Kitia ir populiarus lietuvių kompozitorius F. Latėnas.

 

Vasario 26 d. 14 val. Keistuolių teatras ILGOJI PERTRAUKA

Pagal Milošo Macoureko pasakas bei apsakymus

Režisierė Olga Lapina

Kompozitorius Jokūbas Tulaba

Scenografė ir kostiumų dailininkė Renata Valčik

Šviesų dailininkas Darius Malinauskas

Balsas už kadro – Vladas Bagdonas

Spektaklio trukmė – 1 val. (vienos dalies)

Premjera: 2016 m. lapkričio 20 d.

Rekomenduojama vaikams nuo 7 m.

Bilieto kaina – 5 Eur

Vaidina Judita Urnikytė, Jonas Šarkus, Benita Vasauskaitė, Danas Kamarauskas

Dviem auksiniais scenos kryžiais apdovanota režisierė O. Lapina ir Keistuolių teatro aktoriai praveria duris į ypač trapų ir jautrų pasaulį – pirmuosius žingsnius mokykloje žengiančio vaiko išgyvenimus naujoje ir nepažįstamoje sistemoje. Scenoje atgimstančius kūrinius sieja viena tema – atėjimas į pirmą klasę. Kas atsitinka mažam žmogui, išgyvenančiam aplinkos bei sistemos, pagal kurią jis gyveno iki šiol, apsivertimą aukštyn kojomis? Spektaklio kūrybinė komanda, pasitelkdama abstrakčią erdvę, estetiką ir ieškodami vaikiškos logikos, kalbos bei santykių jungties, ieško atsakymo į šį klausimą „Ilgoji pertrauka“ – spektaklis ne tik mokyklinukams, tiems, apie kuriuos kalbama scenoje. Tai kūrinys – visiems jų aplinkoje esantiems žmonėms, tėvams bei mokytojams, atskleidžiantis vaizdingą,vaiko akyse bei mintyse nuolat besimainantį pasaulį, kuris yra visiškai kitoks, nei regime suaugusiojo žvilgsniu. Tuo pačiu tai ir spektaklis kiekvienam, kažkada patyrusiam, ką reiškia iš savo saugaus ir šiek tiek pasakiško pasaulio žengti į didelį, kitonišką ir bauginantį mokyklos gyvenimą.

 

Vasario 26 d. 18 val. Klaipėdos jaunimo teatras MŪSŲ MIESTELIS

Pagal Thornto Wildero pjesę „Mūsų miestelis“

Režisierius Darius Rabašauskas

Scenogafė Laura Liušaitytė

Spektaklio trukmė – 2 val. 30 min. (dviejų dalių)

Premjera: 2018 m. sausio 3 d.

Bilieto kaina – 12 Eur

Vaidina Valentinas Masalskis, Rimantas Pelakauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Diana Anevičiūtė, Valerijus Jevsejevas, Simonas Lunevičius, Asta Zachorovaitė, Artūras Lepiochinas, Gytis Lemkys, Donatas Stakėnas, Donatas Želvys, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Paulius Kavoliūnas, Ieva Pakštytė, Marija Žemaitytė, Laima Akstinaitė, Gediminas Povilavičius, Kristupas Biržietis, Paulius Pinigis.

Visuotinio lėkimo, susvetimėjimo, savanaudiškumo ir nuolatinio bandymo gyventi pagal planą kontekste spektaklis „Mūsų miestelis“ atsigręžia į amžinybės akivaizdoje gyvenančių paprastų žmonių likimus bei ieško jų prasmės. Spektaklis nagrinėja esminius klausimus: kodėl gyvename, kas yra meilė, kas yra mirtis, kas yra laikas ir kodėl jo nevertiname, kas bus, kai mūsų laikas pasibaigs?

Pjesėje vaizduojamas nedidelis XX a. pradžios JAV miestelis, kur kaimynystėje gyvenančias šeimas sieja vaikų meilės istorija. Trijuose veiksmuose vaizduojami esminiai žmogaus gyvenimo momentai: gimimas ir vaikystė, branda ir vestuvės, laidotuvės ir pomirtinis gyvenimas. Pjesės kalba ir situacija iš pirmo žvilgsnio labai paprasta, tačiau ji simbolizuoja universalų ir be sąlygišką visų žmonių pavaldumą laikui. Šiandien ši tema įgauna ir dar vieną atspalvį – žmonės nebeturi laiko vienas kitam, tad nyksta ryšiai tarp kaimynų, giminių ir šeimos narių. Spektaklio veikėjai buities paprastume atranda atsakymus į esminius būties klausimus ir išryškina gyvenimo bendruomenėje privalumus – artimus santykius, pagarbą ir geranoriškumą.

 

Vasario 27 d. 18 val. Teatras „Atviras ratas“ TERORISTAS (N-16)

Pagal Johno Updike`o romaną „Teroristas“

Režisierius Gildas Aleksa

Scenografė Renata Valčik

Kompozitorius Jokūbas Tulaba

Spektaklio trukmė – 1 val. 15 min. (vienos dalies)

Spektaklio premjera: 2018 m. sausio 23 d.

Bilieto kaina: 8, 10 Eur

Vaidina Gabrielius Zapalskis, Judita Urnikytė, Giedrius Kiela.

Jau keletą metų spaudoje pasirodantys tam tikri straipsniai sulaukia ksenofobiškų reakcijų. Kaip ši, neapykantos kitam kupina, reakcija atsiliepia jaunesnės kartos kasdieniuose veiksmuose? Šį klausimą kelia Johno Updike‘o romanas „Teroristas“, pasakojantis apie arabų kilmės paauglį Ahmadą, gyvenantį skurdesniame JAV miestelyje. Išgyvenantis patyčias ir smurtą mokykloje, nesulaukiantis paramos iš mamos arba mokytojų Ahmadas gilinasi į islamo tikėjimą, kurio mokosi iš radikalių pažiūrų imamo (musulmonų šventikas). Šie mokymai turi baigtis „šventąja misija“ – Ahmadas sutinka susisprogdinti tunelyje, vedančiame į Niujorką.

Spektaklyje atpažįstamas paauglio gyvenimas ir sunkumai mokykloje yra neatsietas nuo šių laikų aktualijų – šiuolaikiniam jaunuoliui yra svarbu žinoti savo laiko problemas, nes bet kokios populistinės ar ksenofobiškos idėjos virsta paauglių bendravimo pamatu. Dažnai paaugliai kreipiasi pagalbos į religiją (spektaklyje vienaip ar kitaip aptariamos visos trys pagrindinės monoteistinės religijos), tačiau realus pasaulis ir medijos smarkiai atitolsta nuo religinių vertybių. Kai ieškantis paramos jaunas žmogus jos negauna niekur, mūsų laikais kyla klausimas – sprogdinti nelaimingą pasaulį ar mėginti vis tiek jame ieškoti laimės.

 

Vasario 28 d. 18 val. Kauno šokio teatras „Aura“ SPRENDIMAS

Choreografė Birutė Letukaitė

Kostiumai ir idėja Guda Koster (Nyderlandai)

Kompozitorius Antanas Jasenka

Apšvietimas Vladimiras Šerstabojevas

Spektaklio trukmė – 1 val. (vienos dalies)

Spektaklio premjera: 2018 m. sausio 26 d.

Bilieto kaina: 10, 7 Eur (moksleiviams, studentams, senjorams), 5 Eur (žmonėms su negalia, grupėms nuo 5 asmenų, šokio kolektyvo šokėjams)

Šokėjai Blake Seidel (JAV), Chiara Corbetta (Italija), Clara Giambino (Prancūzija), Eric Zarcone (Italija), Evgenijus Kalachevas (Rusija), Jasperas Narvaezas (Filipinai), Julija Mintautė (Lietuva), Matthe Livingstonas (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija), Mei Chen (Kinija).

Vardai kalba patys už save: choreografė B. Letukaitė ir kompozitorius A. Jasenka, tarptautinį pripažinimą pelniusios Nyderlandų menininkės G. Koster kostiumai ir audringomis ovacijomis Lietuvoje ir pasaulyje sutinkama tarptautinė Kauno šokio teatro „Aura“ trupė.

 

Kovo 1 d. 10 ir 12 val. Kauno valstybinis lėlių teatras MOLINIS SAPNAS

Autoriai Andrius Žiurauskas ir Sergėjus Bocullo

Režisierius Andrius Žiurauskas

Dailininkas Sergėjus Bocullo

Kompozitorius ir atlikėjas Artūras Sinkevičius

Spektaklio trukmė – 50 min. (vienos dalies)

Spektaklio premjera: 2015 m. vasario 21 d.

Bilieto kaina – 3,50 Eur

Vaidina Andrius Žiurauskas.

Spektaklis „Molinis sapnas“ – tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas.Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyvai atliekama muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija turėtų sudominti mažuosius smalsuolius ir jų tėvelius.

 

Kovo 2 d. 18 val. Juozo Miltinio dramos teatras MENAS

Pagal Yasmin Rezos pjesę „Menas“

Vertė Irena Spraunienė

Režisierė Margarita Bareikytė

Scenografiją, kostiumus ir muziką parinko M. Bareikytė

Spektaklio trukmė – 1 val. 30 min. (vienos dalies)

Premjera:2017 m. spalio 27 d.

Bilieto kaina: 10, 12 Eur

Vaidina Tomas Pukys, Emilis Pavilionis, Giedrius Arlauskas, Donatas Kalkauskas.

Trys draugai ir vienas visiškai baltas, bet labai brangus paveikslas… Paveikslas, kuris ir taps viso konflikto priežastimi. Santykių aiškinimasis naudojant trečią objektą – šiuo atveju – meną, jo suvokimas dėl skirtingų interpretavimų ir nesusikalbėjimų sukels daug kuriozinių situacijų ir nesusipratimų. Menas čia – lyg priemonė išsakyti vienas kitam asmenines nuoskaudas, susikaupusias per 15 draugystės metų.

Šiuolaikinės erezijos ir provokacijos tampa kone privaloma meno dalimi. O ar senai ir išklerusiai draugystei nereikalingas lengvas „šokas“, sukrėtimas, kad viską būtų galima pradėti nuo „baltos švarios drobės“?

 

Kovo 3 d. 18 val. Lietuvos Nacionalinis dramos teatras ŽALIA PIEVELĖ (N-14)

Pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir visaginiečių pasakojimus (dalis spektaklio vyksta rusų ir anglų kalbomis; lietuviškas vertimas – subtitruose)

Vertėjas Andrius Merkevičius

Režisieriai Jonas Tertelis, Kristina Werner

Koncepcijos ir teksto autoriai Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė, Jonas Tertelis, Kristina Werner

Scenografė Paulė Bocullaitė

Kostiumų dailininkė Inga Skripka

Kompozitorius Martynas Bialobžeskis

Šviesos dailininkas Vilius Vilutis

Spektaklio trukmė: 1 val. 30 min.(vienos dalies)

Premjera: 2017 m. gegužės 19 d.

Bilieto kaina: 8, 10 Eur

Vaidina Gerdas Baltušis, Violeta Janavičienė, Aleksandras Jermolajevas, Marija Laenko, Dmitrijus Marčenko, Vladimias Medvedevas, Helene Ryding, Olga Solovjova, Edita Spudytė, Auksė Zvicevičiūtė.

„Žalia pievelė“ – taip Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai apibūdina galutinį elektrinės išardymo tikslą: darbai vyks tol, kol supjausčius turbinas, išrinkus reaktorius ir palaidojus radioaktyvų kurą elektrinės vietoje neliks nieko, tik – žalia pievelė.

Šiandien oficialiai skelbiami elektrinės uždarymo metai – 2038-ieji. Visagine gyvena apie 20 tūkstančių keliasdešimties tautybių žmonių, maždaug 2,5 tūkst. tebedirba elektrinėje. Ką jie išgyvena, ardydami tai, ką statė? Kokią miesto ateitį mato? Kaip jaučiasi nuolat blaškomi tarp besikeičiančių politinių prioritetų ir direktyvų? Ką apskritai reiškia tokio objekto uždarymas ir kokie jo ilgalaikiai padariniai Visaginui, Lietuvai, pasauliui?

„Žalioje pievelėje“ – Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai ir Visagino gyventojai. Savo rankomis statę elektrinę ir miestą, atvykę į jį Nepriklausomybės laikais arba jame užaugę. Inžinieriai, teisininkai, apsaugos darbuotojai, menininkai, moksleiviai. Abejojantys Visagino ateitimi arba ja tikintys.Šis spektaklis – pirmas Lietuvos nacionalinio dramos teatro dokumentinio teatro bandymas, kai scenoje vaidina ne teatro aktoriai, o žmonės, tiesiogiai susiję su pasakojamomis istorijomis.

 

Kovo 4 d. 18 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ŠOUNUOLYNAS

Muzikos, dainų tekstų ir libreto autorius Danas Gogginas

Į lietuvių kalbą vertė Vytautas Virganavičius (jaun.)

Režisierius, choreografas Johnas Staniunas

Dirigentas Vladimiras Konstantinovas

Dailininkas Marijus Jacovskis

Šviesos dailininkas Donatas Šimonis

Grimo dailininkė Aira Braždienė

Spektaklio trukmė – 1 val. 45 min. (dviejų veiksmų)

Premjera: 2015 m. birželio 12 d.

Bilieto kaina: 8, 10, 12 Eur.

Vaidina Valerija Balsytė Jadvyga Grikšienė, Pranciška Kurmanskienė, Aurelija Dovydaitienė, Dalia Kužmarskytė, Loreta Ramelienė, Regina Bagdanavičiūtė, Beata Ignatavičiūtė,  Vitalija Trinkė, Judita Butkytė-Komovienė,  Rita Petrauskaitė, Rasa Ulteravičiūtė, Martyna Kerpytė, Živilė Subačiūtė , Evelina Lozdovskaja.

„Šounuolynas“ – tai komiška vienuolių gyvenimo istorija, priverčianti plačiai nusišypsoti. Hobokeno mažųjų seserų ordino moterų vienuolyne įvyksta nelaimė – nuo Dievo tarnaitės sesers Julijos išvirtos svogūnienės apsinuodija ir miršta beveik visos seserys. Negandos išvengusios vienuolės nusprendžia surengti paramos šou ir surinkti lėšų mirusiųjų vienuolių laidotuvėms. „Šounuolyno“ talentų šou, vienuolių pasirodymai, muzika ir komiškos interliudijos tiesiog pulsuoja linksmybėmis ir didžiuliu noru priversti Jus kvatotis! „Šounuolyno“ premjera įvyko Brodvėjuje 1985 m. gruodžio 12 d. „Cherry Lane“ teatre ir 1987 m. kovo 23 d. Londone, kur susilaukė neįtikėtinos komercinės sėkmės. Kompozitoriaus ir libretisto Dano Goggino muzikinė komedija Jungtinėse Amerikos Valstijose pelnė „Outer Critics Circle“ apdovanojimus už geriausią Brodvėjaus miuziklą, libretą, muziką ir pastatymą 1987 m. „Fortune“ teatre Londone.

 

Kovo 6 d. 12 val. Vilniaus teatras „Lėlė“ PINOKIS

Pagal Carloso Collodi pasakas (muzikinis spektaklis vaikams)

Scenarijaus autorius ir režisierius Šarūnas Datenis

Scenarijaus autorė ir dramaturgė Teklė Kavtaradzė

Dailininkas Antanas Dubra

Kompozitorius Vytautas Leistrumas

Choreografė Sigita Mikalauskaitė

Trukmė – 50 min.

Premjera: 2018 m. vasario mėn. 24 d.

Bilieto kaina – 5 Eur.

Vaidina Šarūnas Gedvilas, Erika Gaidauskaitė, ImantasPrecas, Irmantas Jankaitis, Karolis Algimantas Butvidas, Lijana Muštašvili, Deivis Sarapinas, Dainius Tarutis.

Pinokis – gudrus „lėliškas“ sutvėrimas, besivaikantis malonumų ir būdų išvengti to, kas yra „nemalonioji“, „nuobodžioji“ gyvenimo dalis. Pinokis gyvena netolimoje ateityje, kur siaučia sustiprėjusios šių dienų vartojimo, automatizacijos ir susvetimėjimo problemos. Ir čia jis ne medinukas, o androidas, sumontuotas dirbtinio intelekto pagalba.

Vos užgimęs Pinokis puikiai žino savo teises ir poreikius, tačiau, kad suprastų esminius žmogiškus dalykus, jam tenka įveikti ilgą, pavojais nuklotą kelią. Iš tiesų, juk ir mums patiems dažnai būna neaišku, ką šiais laikais reiškia būti geru žmogumi ir, kas svarbiausia, kaip juo tapti? Juk, nepaisant gerų norų, dažnai nepavyksta elgtis pagal „teisingą“ planą…

Per šią sudėtingą pasaulio pažinimo kelionę pirmą kartą Š. Datenio spektaklyje žiūrovų laukia daug originalių dainų: elektroninės muzikos, nepoetinių eilių, jazzo bei hiphopo stilių skambesio. Be to, pirmą kartą į pagalbą pasikviesta ir dramaturgė T. Kavtaradzė, padėjusi iš esmės pakeisti bei šioms dienoms pritaikyti klasikinės C. Collodi pasakos tekstą.

 

Kovo 7 d. 18 val. Valstybinis Šiaulių dramos teatras SKULPTŪRA (N-16)

Pagal Mariauso vonMayenburgo pjesę „Skulptūra“

Iš vokiečių kalbos vertė Paulius Ignatavičius

Režisierius Paulius Ignatavičius

Scenografė ir kostiumų dailininkė Inga Aleknavičiūtė

Kompozitorius Antanas Dombrovskij

Video menininkas Ignas Meilūnas

Šviesų dailininkas Julius Kuršys

Spektaklio trukmė – 2 val. 30 min. (dviejų dalių)

Spektaklio premjera: 2017 m. balandžio 14 d.

Bilieto kaina: 10, 12 Eur

Vaidina Inga Norkutė, Danguolė Petraitytė, Dalius Jančiauskas, Severinas Norgaila, Rolandas Dovydaitis, Andrius Povilauskas (teatro bendradarbis), Monika Šaltytė, Viktorija Krivickaitė.

2015 m. parašyta „Skulptūra“ yra naujausia populiaraus vokiečių autoriaus Mariuso vonMayenburgo pjesė. Spektaklio epicentre – pasiturinti, standartinė europiečių šeima, kurios vidutiniškas ir ramus gyvenimas sutrikdomas, kai šeimoje pasirodo valytoja Džesika. Ji netikėtai išbalansuoja nusistovėjusius santykius ir netgi tampa ciniško menininko Haulupos „mūza“. Pjesėje išorinių įvykių nėra daug, tačiau veiksmas rutuliojasi labai dramatiškai, nuobodžiauti neleidžia šmaikštūs, lengva ironija ir humoru paženklinti veikėjų dialogai. Spektaklyje scena po scenos tarp žmonos Ulrikės, vyro Michaelio ir jų sūnaus Vincento veriasi vis gilesnė dvasinė tuštuma. Realistiška ir logiška nata prasidėjęs spektaklio pasakojimas palaipsniui įgauna keistai iškreiptą ir iracionalų pavidalą…

Pasak režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus, spektaklis kelia klausimus, kodėl mes linkę bėgti nuo tikrovės ir tiesos? Kiek vakarietiškame mąstyme tebėra gajos, nors ir visaip maskuojamos, klasinio, seksistinio ir rasistinio mąstymo liekanos?

 

Kovo 8 d. 18 val. Nacionalinis Kauno dramos teatras AŠ – MOLJERAS

Pagal Moljero komediją „Tariamas ligonis“ ir biografijos motyvus

Režisierė Inesa Paliulytė

Scenografijos ir kostiumų dailininkė Kotryna Daujotaitė

Kompozitorius Raigardas Tautkus

Choreografė Marija Baranauskaitė

Spektaklio trukmė – 3 val. (dviejų dalių)

Spektaklio premjera: 2018 m. vasario 13 d.

Bilieto kaina: 10, 12, 15 Eur

Vaidina Kęstutis Povilaitis, Martyna Gedvilaitė, Inesa Paliulytė, Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė, Arnas Ašmonas, Andrius Gaučas, Nijolė Ona Lepeškaitė, Ugnė Žirgulė, Egidijus Stancikas, Gintautas Bejeris, Henrikas Savickis, Mantas Zemleckas, Arūnas Stanionis, Greta Dobožinskaitė, Austėja Vikonytė, Luiza Aarflot.

„Tariamas ligonis“– paskutinė didžiojo prancūzų komediografo pjesė. Moljeras skelbė: „Šis spektaklis skirtas žmonėms pailsėti po sunkios darbo dienos, nes juokas – geriausias daktaras!“ Ir jau daugiau nei 300 metų „Tariamas ligonis“ karaliauja pasaulio teatrų scenose. Tai šmaikštus pasakojimas apie seną turtuolį, kas mėnesį nemažą sumą paklojantį daktarams ir vaistininkams. Išleisti dukterį už daktaro ir gauti nemokamas paslaugas iš žento, jo galva, – puikus sumanymas. Šio spektaklio režisierė, dramaturgė ir aktorė I. Paliulytė šmaikščiai perrašė „Tariamą ligonį“, pagrindinį vaidmenį patikėdama, kaip ir dera, pačiam Moljerui. „Aš – Moljeras“ – spektaklis, kupinas žavių klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operetė. Kerinti muzika, aktorinė improvizacija, šmaikščios situacijos ir intrigos neleis atsikvėpti nė akimirkai. Paslaptinga ir trapi aktoriaus prigimtis čia atsiskleidžia netikėtu rakursu kaip pažadas viską nugalinčiai kūrybai ir meno triumfui. Tai gyvas, energingas pasakojimas apie kvailumą ir veidmainystę, meilę ir drąsą. Didysis „teatro ligonis” Moljeras miršta scenoje, vaidindamas savo paties kūrinį. Moljeras mirė – tegyvuoja Moljeras!

 

Kovo 9 d. 18 val. Meno fortas JOBO KNYGA

Pagal Šventojo Rašto tekstus

Režisierius Eimuntas Nekrošius

Scenografas Marius Nekrošius

Kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva

Kompozitorius Leonas Somovas

Šviesų dailininkas Audrius Jankauskas

Spektaklio trukmė – 1 val. 40 min.

Spektaklio premjera: 2014 m. sausio 24 d.

Bilieto kaina: 10, 12 Eur

Vaidina Remigijus Vilkaitis, Salvijus Trepulis, Vygandas Vadeiša, Vaidas Vilius, Beata Tiškevič, Adelė Teresiūtė-Aukštikalnė, Marija Petravičiūtė, Darius Petrovskis.

E. Nekrošiaus spektaklis sukurtas pagal vieną bene daugiausiai klausimų ir diskusijų sukeliančių Šventojo Rašto tekstų. „Jobo knyga“ – jau antras E. Nekrošiaus kreipimasis į Biblijos tekstus.

Nors Senojo Testamento tekstai ir juose liečiamos temos nėra paprastos ir vienareikšmės, žodžiai, kuriais jos yra pasakomos nuo scenos skamba be galo žmogiškai, jaudina ir paliečia kiekvieną žiūrovą asmeniškai. Dievui adresuoti Jobo klausimai – kodėl mane kasdien lankai ir kiekvieną akimirką bandai, kodėl pavertei mane savo taikiniu, kodėl tapau tau našta, kodėl slepi savo veidą ir elgiesi su manimi kaip su priešu? – tikrai nėra tik iš aukštosios filosofijos sferos, bet labai artimi ir skausmingi kiekvienam, siekiančiam gyventi sąmoningai ir sąžiningai.

Biblijos tekstą apie dievobaimingą Jobą, iš kurio Šėtonas, palaimintas Dievo, atima turtą, šeimą ir sveikatą, idant išmėgintų jo tikėjimo galią, E. Nerošius perskaito absoliučiai moderniai. Tai istorija žmogaus, kuris patirdamas vieną nesėkmę po kitos, klausia savęs vis to paties: „Už ką?“ Ir kodėl verta toliau gyventi pasaulyje, kuriame nėra teisingumo, bet tiek daug skausmo?

 

Kovo 10 d. 19 val. Anželikos Cholinos šokio teatras IDIOTAS

Šokio spektaklis Fiodoro Dostojevskio romano motyvais pagal Gija Kancheli muziką

Choreografė Anželika Cholina

Scenografas Marijus Jacovskis

Kostiumų dailininkė Olga Filatova

Šviesų dailininkas Tadas Valeika

Spektaklio trukmė – 2 val. 20 min. (dviejų dalių)

Spektaklio premjera: 2017 m. rugsėjo 18 d.

Bilieto kaina: 20, 25, 30 Eur

Šoka Donatas Švirėnas, Beata Molytė, Rokas Spalinskas, Audronė Dirsytė, Aušra Krasauskaitė.

Vienas žymiausių rusų rašytojo F. Dostejevskio romanų „Idiotas“ naujai atgimsta Lietuvos teatro scenoje. Spektaklio režisierės-choreografės A. Cholinos išverstas į šokio kalbą šis kūrinys naujai prabyla apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą, ir kartu suteikia viltį tiems, kurie dar „neparsidavė” šio laikmečio taisyklėms…

 

Kovo 11 d. 16 val. Svietiškos giesmės Lietuvai. Antanas Strazdas. Paulius Širvys.

Režisierius Algirdas Latėnas

Spektaklio trukmė – 1 val. 20 min.

Algirdo Latėno naujai parengtoje poezijos programoje susilieja dviejų lyrikų kūryba – šmaikščios, aukštaičių tarme skaitomos Strazdelio eilės ir vieno talentingiausių pokario rašytojų P. Širvio eilėraščiai. Lietuvių literatūros klasikiniu palikimu tapusi šių dainių kūryba šiandien yra tarsi atsvara kasdienybę užliejusiai paviršutiniškai kultūrai.

XXXIV Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams: teatro šviesos odisėja“ uždarymas