Fejerverkai – džiaugsmas, galintis sukelti skausmo

Dažnai nė nesusimąstoma, kaip elgtis su pirotechnikos gaminiais, – perkami fejerverkai ir jie sprogdinami. Neteisingas ir neatsargus elgesys su pirotechnikos gaminiais – pažeidžiant paprasčiausias saugumo taisykles, naudojant sprogmenis ne pagal paskirtį – gali sukelti skaudžių pasekmių.

Policija perspėja: būtina tiksliai laikytis instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Uždegus fejerverką, būtina stovėti saugiu atstumu, negalima fejerverkų leisti į kitus žmones, mesti po kojomis, uždegto fejerverko negalima laikyti rankose.

Pareigūnai primena, kad pirotechnikos gaminių negalima pardavinėti nepilnamečiams, rekomenduoja nepirkti fejerverkų iš pardavėjų, neturinčių sertifikatų. Perkant fejerverkus, vertėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų išoriškai tvarkingas. Pradedantiesiems naudotis petardomis siūloma pirkti kuo paprastesnius gaminius. Įspūdingos ir galingos pirotechnikos priemonės yra itin pavojingos – gali apkurtinti, todėl patartina degti jas kuo saugesniu atstumu, nesprogdinti uždarose erdvėse. Primygtinai rekomenduojama negaminti petardų patiems.

Policija primena: fejerverkų mėgėjams rekomenduojama įsigyti automobilinį gesintuvą, kad nepavykus fejerverko susprogdinti teisingai, būtų galima iškart jį užgesinti. Švenčių metu svarbu saugoti save ir kitus, būti atsargiems. Atsitikus nelaimei, matomas žaizdas būtina praplauti tekančiu vandeniu, skubiai kviesti greitąją medicinos pagalbą.

 

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė