„Eurovizijos“ atrankos dalyvė „Varieté“ vertintojų nesureikšmino

Sausio 14 d. LRT pakvietė žiūrovus į antrą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidą, kurioje dalyvavo grupė „Varieté“. Jau rašėme apie tai, jog šioje, specialiai „Eurovizijos“ atrankai suformuotoje grupėje dainavo ir Miglė Pivoriūnaitė, Vilniaus kolegijoje muzikinio teatro specialybę studijuojanti kupiškietė.

Indrės, Linos, Gretos, Liucijos ir Miglės atlikta Švedijos kūrėjų Ylvos ir Lindos Persson daina „My story“ sulaukė vertinimo komisijos nemalonios kritikos.

Vokalistė Justė Arlauskaitė-Jazzu kalbėjo:
– Jei jau turime dvi dainas tuo pačiu pavadinimu (dainą „My Story” atliko ir grupė „E.G.O“, aut. past.), tai galiu pasakyti, kad pirmąja istorija aš patikėjau labiau. Bet aš visiškai nemačiau tam tikros krypties, aš nesupratau reziume – ką buvo norima pasakyti. Lygiai taip pat nesupratau dainos: todėl, kad man ji pasirodė neverta dėmesio. Nesupratau energijos, nesupratau, ką jūs norite pasakyti mums, ką jūs norite ištransliuoti. Čia, turbūt, reikėtų pasakyti apie tą amžiną dilemą – vaidinantys dainininkai ir dainuojantys aktoriai. Ar tai iš tikrųjų tikslinga? Vietomis tai nuskambėjo labai mėgėjiškai, paaugliškai ir netgi vaikiškai. Aš nemanau, kad jūs visos reikalingos šiai scenai. Net nežinau, kokį palyginimą duoti… Kai turime albumą, tai ne visos dainos jame yra hitai. Tai jūs ne visos esat hitai.

 

Muzikologas Darius Užkuraitis antrino:
– Žinoma, man visada smagu matyti daug gražių moterų scenoje, tačiau tai, ko gero, buvo iš tikrųjų didžiausias pliusas. Jei mes kalbam apie miuziklą, tai man susidarė toks įspūdis, kad prieš tai kiekviena dainavo savo solinę ariją, o paskui siužetas taip susiklostė, kad jums tenka penkioms padainuoti – tai tarsi tarpinis variantas, o paskui vėl dainuosit po vieną. Tai tarsi ištrauka iš kažkur, o ne atskiras išbaigtas numeris. Tai tikrai nebuvo blogai, bet kad gerai, tai irgi nebuvo.

– O jūs neįsižeiskit, jūs esat aktorės. Jūs galit nueiti po šitos atrankos ir visiems draugams pasakyti, kad tai buvo performanso dalis: jūs suvaidinote, kad norite važiuoti į „Euroviziją”, ir visi tuo patikės, nes, tiesą sakant… Jūs nepykite, bet kartais mes, sėdėdami šioje studijoje, pamirštame, apie ką yra šis renginys ir ką mes čia renkame. Mes kalbame apie didžiausią Europos dainų konkursą ir apie Lietuvai atstovavimą jame. Ambicijos yra gerai, bet pasakysiu tiesiai šviesiai: jei susirgtų visi 50 šių metų atrankos dalyvių, ir atsitiktų taip, kad jūs būtumėt vienintelis mūsų variantas atstovauti „Eurovoizijoje”, Lietuva tiesiog nuspręstų: „Ai, praleiskit tą konkursą šiais metais, ir tiesiog pailsėkit.” Todėl nepykit. Aš manau, kad jums dar reikia daug daug daug padirbėti, kad realiai galvoti apie šio konkurso sceną, – dar nemaloniau kupiškėnų ausiai skambėjo komisijos nario apžvalgininko Ramūno Zilnio komentaras.

Komisija „Varieté“ nedavė nė vieno balo.

Praėjusį šeštadienį žiūrovai matė įrašą ir tiesioginį žiūrovų balsavimą. Komisijos nuomonę ir vertinimą „Varieté“ sužinojo anksčiau, per filmavimą, tad merginoms jau buvo žinoma, kad jos nepateko į kitą turą.

– Kaip jūs? Ar dar gyvos po tokios kritikos? – temainfo.lt klausė M. Pivoriūnaitės.

– Gyvos, žinoma! Priėmiau kritiką labai gerai. Nepatiko tik pats pristatymas: mus paskelbė kaip aktorių grupę, atliekančią kabaretinį numerį. Tai ir komisija mus vertino kaip aktores. Bet viso to nesureikšminu. Tai buvo mūsų debiutas: buvo klaidų, bet buvo ir gerų dalykų. Esu dėkinga Valerijai Iljinaitei , sukūrusiai grupę, – toliau tęsime koncertinę veiką, – sakė M. Pivoriūnaitė.

Dainininkė dėkinga vokalo dėstytojai Daliai Babilaitei, choreografei Katerinai Voropaj, vadybininkėms Justinai Juodyte ir Astai Augustinaitei, grožio namams „Sfinksas” ir visiems fanams, balsavusiems ir nebalsavusiems už „Varieté“, bet ją palaikiusiems.

 

Adelija Varnaitė

Miglės Pivoriūnaitės asmeninio albumo nuotraukos