Europos piliečio apdovanojimas – „Lietuvos neįgaliųjų forumui“

Liepos 10 d., asociacijai „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ (LNF) bus iškilmingai įteiktas Europos piliečio apdovanojimas.

Šis prestižinis apdovanojimas kasmet skiriamas Europos Sąjungos šalių žmonėms ar organizacijoms, reikšmingai prisidėjusioms prie ES idėjų ir vertybių įgyvendinimo. Apdovanojimas įsteigtas 2008 metais, šiemet pirmą kartą įteikiamas Lietuvos atstovui. Šiemet apdovanojimui buvo pateikta per 100 įvairių organizacijų ir asmenų kandidatūrų iš įvairių ES valstybių; apdovanojimai skirti 25 šalių atstovams.

Apdovanojimą nominavo EP narė Vilija Blinkevičiūtė.

Lietuvos neįgaliųjų forumas – didžiausia skėtinė Lietuvos neįgaliesiems atstovaujanti organizacija, vienijanti 14 nacionalinių nevyriausybinių organizacijų, arba apie 300 tūkst. Lietuvos neįgaliųjų ir jų šeimos narių. Siekdamas užtikrinti neįgalių žmonių teises, forumas aktyviai stebi ir vertina šalies valdžios institucijų sprendimus, taip pat teikia joms siūlymus.

LNF Lietuvoje įkurta prieš14 metų. Ši plačiai veikianti asociacija žinoma ir provincijai: šių metų gegužės 11 d. Anykščiuose ji surengė susitikimą-diskusiją dėl šalies socialinės globos pertvarkos (deinstitucionalizacijos) iniciatyvos, buvo apžvelgtos galimybės pereiti nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų bei žmonių su negalia teisės gyventi savarankiškai bendruomenėje.

Ta pačia tema susitikimas buvo surengtas ir Biržuose. Biržiečiams buvo atgabenta ir paroda„Tapatybės iliuzija“ , kviečianti iš arti pažvelgti į nematomą žmonių su negalia gyvenimą, vykstantį už uždarų socialinės globos namų durų. Parodos ir diskusijos organizuojamos vykdant projektą „Ne(galia) vs GAL(ia)“, dalinai remiamą Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje.

 

temainfo.lt