Esame atsakingi už investicijų sėkmę

Kovo 31 d. Vyriausybės iniciatyva  Kupiškyje buvo surengta konferencija „Naujas ES finansinis laikotarpis – esame kartu atsakingi už investicijų sėkmę”.

Konferencijos iniciatoriaus premjeras Algirdas Butkevičius savo  pranešime „Finansų srautai – numatytiems uždaviniams ir konkretiems rezultatams pasiekti” išsakė ir savo lankymosi Kupiškyje ir Biržuose tikslą: jam rūpi, kaip regionai pasirengę įgyvendinti nauja 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų programą.

Regionų plėtrai skiriama daugiau nei milijardas eurų, arba pusantro karto daugiau nei 2007–2013 m. finansiniu laikotarpiu.

Kupiškis ir Biržai pateko į tikslinių teritorijų sąrašą, todėl jų galimybės didesnės nei daugelio kitų rajonų.

Konferencijoje dalyvavo ir apie galimybes mažesniems miestams kalbėjo vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, ūkio ministras Evaldas Gustas, Verslo darbdavių konfederacijos direktorius Danas Arlauskas, Panevėžio pramonės, amatų ir prekybos rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Apie Kupiškį susirinkusieji kur kas daugiau sužinojo, išklausę „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus Manto Nociaus pranešimo, nei apie krašto perspektyvas ką nors papasakojo Kupiškio rajono meras Jonas Jarutis. Pastarasis nė žodžiu neužsiminė apie Kupiškio, kaip tikslinės teritorijos, investicijų planus, nors prieš tai pranešėjas užsiminė, jog kupiškėnų Tikslinių teritorijų vystymo programa turi rizikos niuansų.

Konferencijoje dalyvavo Biržų ir Rokiškio senosios kadencijos ir naujai rinkti merai. Jiems visiems buvo gera proga išgirsti apie tai, kad naujasis finansinis laikotarpis didins bendruomeniškumą.

– Bus įdėmiai įsiklausoma į  bendruomenių poreikius, skatinamos jų iniciatyvos rengti projektus, – sakė premjeras.

Konferencijoje net nuskambėjo raginimas didinti pilietinį visuomenės aktyvumo indeksą. Naujieji merai turi unikalią galimybę to siekti.

Anot premjero, tik žmonių susvetimėjimas gali skatinti iniciatyvas, mažinti savižudybių skaičių.

Po konferencijos svečiai išvyko į Biržus.

temainfo.lt

Ritos aukščionytės nuotr.