Dėl karščio mokiniams nereikia eiti į mokyklą

Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos direktoriaus Rimvydo Latvio įsakymu, dėl tvyrančio karščio birželio 13–14 dienomis progimnazijoje nutraukiamas ugdymo procesas.

Darbą stabdo Alizavos, Šimonių, Noriūnų Jono Černiaus, Šepetos Almos Adamkienės, Antašavos, Salamiesčio mokyklos, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus ir Subačiaus gimnazijos. Skapiškio pagrindinė mokykla birželio 13 d. trumpina pamokas iki 20 min., o 14 d. į mokyklą mokiniai rinksis 19 val. tradiciniam renginiui „Mokyklos naktis“.

Kaip temainfo.lt sakė rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, mokykloms yra pateiktos rekomendacijos, kaip jų vadovams elgtis tvyrant tokiam karščiui.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija praneša, kad mokyklų vadovai gali koreguoti ugdymo procesą ir, esant ypač karštiems orams, gali leisti vaikams neiti į mokyklą, jei oro sąlygos kelia pavojų mokinių sveikatai ir tinkamų mokymosi sąlygų neleidžia užtikrinti nei mokyklų patalpose, nei kitose aplinkose. Vedėja J. Trifeldienė neturi duomenų, kad kažkam iš mokinių ar mokytojų per karsčius būtų sušlubavusi sveikata, bet darbas mokyklose tapo nebeįmatomas ir tik abiturientams penktadienį teks laikyti valstybinį matematikos egzaminą.

Anot gismeteo.lt, birželio 13 d. oras Kupiškyje gali įkaisti iki 31 l.

Trumpina pamokas arba jas stabdo ir aplinkinių rajonų mokyklos.


temainfo.lt