Ekonomikos ir verslo žinių konkurse KTVM moksleivei – antra vieta

Sausio 26 d. jau ketvirtą kartą Biržų technologijų ir verslo mokymo centras sukvietė gabiausius įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių moksleivius: šio Centro Vabalninko skyriuje vyko respublikinis profesinių mokyklų ekonomikos ir verslo žinių konkursas „Verslo žinios – karjeros sėkmei 4“, kurio tikslas – ugdyti mokinių verslumą, iniciatyvumą, gilinti ekonomikos ir verslo žinias.

Konkurse dalyvavo 24 Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Biržų ir Vabalninko skyrių, Anykščių technologijų, VšĮ Alantos technologijos ir verslo, Vilniaus turizmo ir paslaugų, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų, Kupiškio technologijos ir verslo, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės, Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklų, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo bei VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centrų mokiniai ir juos lydintys mokytojai.

Po iškilmingos dalies prasidėjo įtemptas darbas: mokiniai atsakinėjo į teorinius testo klausimus ir sprendė uždavinius, o mokytojams metodinius pranešimus skaitė neuromokslų daktarė, verslo ir karjeros kučerė Gabija Toleikytė, Panevėžio kolegijos mokslo taikomosios veiklos ir neformalaus švietimo skyriaus vadovas Vytautas Paliukas.

Konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija – „Maxima X” prekybos centro direktorė Rita Bartkevičienė, IKI Biržų prekybos centro, UAB PALINK direktorė Rita Korsakienė, Mokesčių prievolių departamento, rajonų MM skyriaus Biržų poskyrio vedėja Astra Kiškienė – ir jos pirmininkė Vabalninko bendruomenės, Gintaro Strautinio IĮ pardavimų vadovė Dalia Strautinienė.

Kol vertinimo komisija tikrino mokinių atliktas užduotis, renginio dalyviai rinkosi į viktoriną „Protų kovos”. Ją vedė mokytojos Zita Janeliukštytė ir Vida Gaidelionienė.

Žaismingoje viktorinoje mokiniai parodė ne tik savo ekonominį išprusimą, bet ir kūrybiškumą, išradingumą.

Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis ir prizais.

Respublikinio profesinių konkurso „Verslo žinios – karjeros sėkmei 4“ nugalėtojais tapo Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro moksleivis Gabrielius Guogis. Antrą vietą pelnė Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokinė Erika Ramanauskaitė, trečią – Panevėžio M. Rinkevičaitės technologinės mokyklos mokinys Klaidas Tvarijonavičius.

Seimo narys Audrys Šimas Padėkos raštais pasveikino visus konkurso dalyvius.

– Džiugu, kad šis konkursas ugdo mokinių ir mokytojų iniciatyvumą, verslumą, kūrybiškumą, skatina norą aktyviau domėtis ekonomikos ir verslo žiniomis, – sakė jis.

„Tai puiki galimybė susibūrus draugėn dalintis gerąja patirtimi, pasisemti naujų idėjų, pasidžiaugti savo ir mokinių pasiekimais. Linkiu, kad profesionalus mokinių paruošimas būtų tvirtas žingsnis ir rimtas pamatas ateityje renkantis mėgiamą profesiją Lietuvoje”, – rašoma Seimo nario A. Šimo Padėkos rašte.

Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus diplomai buvo įteikti konkurso prizinių vietų laimėtojams, o konkurso organizatoriams įteikti jo padėkos raštai.

 

Aldona Jakavonienė

Violetos Vilkelienės nuotraukos