Eglė išplukdyta, liko apsisprendimas Kalėdų rezidenciją vėl kurti Anykščiuose

 

Išplukdė

Sausio 7 d. UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ išplukdė Kalėdų eglę iš Šventosios vandenų. Didysis iššūkis įveiktas, žiemos švenčių maratonas Anykščiuose baigėsi.
– Ketinome eglę nurėdyti Trijų karalius dieną, bet tądien Anykščius susiplanavo aplankyti Panevėžio architektų grupė – prašyta dar palikti eglę. Taip ir padarėme, – temainfo.lt sakė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.


Įvertino

Trijų karalių išvakarėse, Kalėdų rezidencijos Anykščiuose uždarymo renginyje, meras apdovanojo gražiausių rajono eglučių autorius. Šventosios upės eglę gražiausia visoje Lietuvoje išrinko „Delfi” skaitytojai, betgi tarp rajono gražiausiųjų ji nepateko.
Pirma vieta įvertinta Burbiškio bendruomenės eglė, antra – bendruomenės „9 gijos“, trečia – Angelų muziejaus-sakralinio meno centro.
Padėkos raštus meras įteikė Andrioniškio, Traupio, Viešintų seniūnijoms, Dabužių, Debeikių, Levaniškio brendruomenėms, Anykščių „Spindulėlio” ir „Eglutės” vaikų lopšeliams-darželiams, Menų inkubatoriui-menų studijai, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijai, Kūrybos ir dailės mokyklai. Padėka apdovanota ir UAB „Anykščių energetinė statyba” už originalią eglutę Anykščių Antano Vienuolio ir Troškūnų gatvių žiedinėje sankryžoje.

[gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_1.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_2.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_3.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_4.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_5.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_6.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_7.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_8.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_9.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_10.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_anyksciai_rezidencijos_uzdarymas_11.jpg” descr=”” title=””] [/gallery_box]


Padėka

Koncertas „Kalėdų rezidencija 2019“, surengtas Koplyčioje-Pasaulio anykštėnų kūrybos centre, tapo padėkos vakaru, visiems, rėmusiems mėnesį trukusį žiemos švenčių renginį.
Sausakimšai salytei – kas netilpo, sėdėjo vestibiulyje arba ant laiptų – koncertavo Justinas Mačys (fleita), Mantautas Katinas (fortepijonas), Milda Daunoraitė (fortepijonas) ir Tomas Tuskenis (baritonas).Po koncerto buvo surengtas pobūvis. Jame dalyvavo Aukštaitijos verslo asociacijos – Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Širvintų, Biržų, Anykščių verslo klubų – atstovai, kai kurių rajonų merai.


Nesikeis

Jau nuspręsta: šių metų gruodžio pradžioje Kalėdų rezidencija vėl bus atidaryta Anykščiuose. Kaip temainfo.lt juokavo Anykščių rajono meras S. Obelevičius, jis pats jau seniai apsisprendė, kur rezidencija turi būti.
Panašu, kad kiti rajonai tokiam renginiui nėra pasiruošę, ir tik kupiškėnai labiausiai tikėjosi, kad 2020-ųjų Kalėdų rezidencija persikels į Kupiškį. Kaip sakė temainfo.lt kalbintas Kupiškio darbdavių klubo Prezidentas Virginijus Andrijauskas, anykštėnai šventei pradėjo ruoštis rugsėjį, o kupiškėnai dar turėtų visus metus. Tačiau idėja Kalėdų rezidenciją rengti Uošvės liežuvio pusiasalyje nebuvo priimtina: tolokai nuo miesto, senelio rezidencijai reikia nemenkų, apšildomų patalpų arba labai gražių projektų.


Pastebėjimas

Yra abejonių, ar kuris nors Aukštaitijos miestas priviliotų tiek svečių, kaip sugeba tai padaryti Anykščiai. Betgi mugė ir čia nebuvo itin gausi. Kaip temainfo.lt sakė Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktorės pareigas laikinai einanti Kristina Beinorytė, anykštėnai dirbo kiekvieną dieną, tai ir sekėsi jiems visai neblogai. Žinoma, prekybininkams kasdien važinėti į Anykščius iš Kupiškio, Rokiškio ar Biržų nėra labai patrauklu, bet yra dar vienas anykštėnų pastebėjimas: neblogai sekėsi tiems, kurie prekiavo karštais gėrimais ar patiekalais
– Visur reikia išradingumo, – sakė K. Beinorytė.
Kalėdų senelio rezidencija tuščia nebuvo: kasdien ją lankė apie 200 žmonių. Labai paklausus buvo ir Kalėdų traukinukas. Anot Informacijos centro, traukinuku važiavo dvigubai daugiau žmonių, nei lankė senelį.
Beje, yra siūloma, kad Anykščių rezidencijos Kalėdų senelis važiuotų įžiebti kitų rajonų kalėdines eglutes.


Nuomonė

Kokia Rokiškio verslo klubo Prezidento Irmanto Tarvydžio, vieno iš iniciatorių plėtoti Aukštaitijos kalėdinės mugės idėją, nuomonė apie Anykščių Kalėdų rezidenciją?
– Anykščiai išlaiko struktūrą. Kalėdų rezidencijos renginiams nereikėjo samdyti režisieriaus: viską padarė kultūros specialistai. Sostinės režisieriai gal būtų turėję kitokių matymų, bet anykštėnai pateisino visus lūkesčius, puikiai išpildė visus sumanymus: tūkstančiai žmonių susirinko į eglės įžiebimo šventę ir liko ja patenkinti. Neturėjome išlaidų režisieriui samdyti, jo asistentų, dailininkų apgyvendinimui, maitinimui. Verslininkams nereikėjo rūpintis, kad iki reikiamos vietos būtų tempiami vos ne kilometro ilgio elektros kabeliai. Anykštėnai dirbo nuosekliai, sklandžiai, – temainfo.lt sakė I. Tarvydis.


Tikėtina

Kaip yra sakę Anykščių rajono vadovai, Kalėdų rezidencijos šventė – pirmas Savivaldybės renginys, remiamas verslo struktūrų.
Kaip išsaugoti savivaldos ir verslo normalų bendravimą? 2018 m. Rokiškio verslo klubui, rengusiam Rokiškio Kalėdų rezidencijos šventę ir ją Savivaldybės prašymu apjungusiam su Kultūros sostinės atidarymo renginiu, teko rajono valdžios net reikalauti sutarties, kad reklamuojant šventės rėmėjus būtų minimas ir Rokiškio verslo klubas. Tik tiek teprašė dešimtis tūkstančių šventei skyręs klubas. Tačiau sutarties Savivaldybė nevykdė.
Tikėtina, kad taip pat neatsitiks, kad anykštėnų valdžios neapims savanaudžiavimas ir arogancija, o gruodžio pradžioje ji vėl visus pakvies į Anykščių Kalėdų rezidenciją.


temainfo.lt