Eglė Blaževičienė dėl minusiuko turi savo argumentų

Seimo nario Audrio Šimo padėjėja Eglė Blaževičienė

Tokia buvo reakcija

Kupiškėnai sureagavo į Seimo nario Audrio Šimo padėjėjos Eglės Blaževičienės dalyvavimą portalo Alfa.lt „Metų mero rinkimuose”.

Reakciją demonstravo vieni kitiems siuntinėjama nuoroda į portalo straipsnį „Seimo nario padėjėja prašė balsuoti prieš konservatorių merą, nes jis „pjauna valstiečiukus“?” Šio straipsnio nuotaikas atspindėjo ir komentarai po E. Blaževičienės rašiniu „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga – iniciatyvos Kupiškiui” . Didžioji dalis komentuotojų – ko gero, nė neskaitę paties E. Blaževičienės rašinio – ėmėsi Seimo nario padėjėjos kritikos už tai, kad ji „Facebooko” bičiulės prašė „Metų mero rinkimuose” paspausti minusiuką prie Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko pavardės. Vyksta ir gyvi „valstiečiukų minusiuko” aptarimai šeimyniniuose ir bendruomeniniuose kolektyvuose.

 

„Metų mero rinkimai”

Situacija ir paprasta, ir sudėtinga. Nepaisykime tų, kurie „Metų mero rinkimais” visai nesidomi. Bet likusią rajono visuomenę balsavimas suskirstė į dvi komandas – už merą ir prieš jį. Kitaip ir negali būti – žaidimas įtraukė, norisi rezultato. Juolab kad rinkėjas, jo paties manymu, iki kaulų smegenų pažįsta savo rajono vadovą ir jau 2015-aisiais, iš karto po savivaldos rinkimų, būtų žinojęs, ką – pliusiuką arba minusiuką – dėti po jo pavarde. Tad bereikia susirasti savo rajoną, mero pavardę ir prabalsuoti. Ko gero, tik po balsavimo skaitomos pateiktos charakteristikos – mero ir rajono. Čia pat yra ir mero atsakymai į šešis – vienodus kaip ir visiems kitiems – klausimus.

Pradžioje už merą D. Bardauską buvo daugiau minusiukų, o paskui – pliusiukų. Šiuo metu teigiamai jį vertina per 60 proc. balsavusiųjų. Ir kažin ar svarbu, kaip jis atsakė į šešis klausimus.

 

Nežinosi, kaip balsuos rinkėjas

2015-ųjų savivaldos rinkimuose už kandidatą į merus D. Bardauską balsavo per 70 proc. rajono rinkėjų. Tad nė nereikia tikėtis, kad žaidime už jį balsuos visas 100 proc.

Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas

Be to, kai kurie kupiškėnai atvirauja – nors niekas nenori, kad kas nors sužinotų, kas konkrečiai, – ir tvirtina: 2019-ųjų savivaldos rinkimuose tikrai nebebalsuos už Bardauską. Bet, žinoma, vertins tai, kad jau treti metai iš eilės pavyksta suformuoti subalansuotą rajono biudžetą, norės žinoti, kaip pavyks surinkti Gyventojų pajamų mokestį, 2018-iesiems padidintą 14 proc., domėsis apie įgyvendintus, įgyvendinamus ir neįgyvendintus Savivaldybės projektus, skaičiuos, kiek kainavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio visi renginiai ir kiekvienas atskirai – todėl ir nežinosi: balsuos ar nebalsuos kupiškėnai už D. Bardauską savivaldos rinkimuose. Visada bus patrauklu, kad Kupiškis briste išbrido iš valstiečiukų paliktų skolų, bet kalbės ir ginčysis apie mero sveikatą.

– Aš – ne Prezidentas ir ne Premjeras. Apie savo savijautą man nebūtina kalbėti, – temainfo.lt sakė D. Bardauskas.

Ir netrukus visai nuoširdžiai pridūrė, kad žmonės gali žinoti apie jo sveikatą – nepins gandų.

– Esu visiškai darbingas, – sakė Kupiškio rajono meras D. Bardauskas.

– Kaip vertinate E. Blaževičienės agitaciją prieš jus? – nuraminti mero atsakymo įsidrąsinome paklausti.

– Niekaip, – atsakė meras, dar mažiau sureikšminęs klausimą nei apie sveikatą.

 

Ar E. Blaževičienė pasielgė netinkamai?

„Metų mero rinkimų” rezultatai stebimi, ir labai įdomu, kokių – pliusinių ar minusinių – nuomonių bus daugiau. Kai kuriems, be abejo, teks pripažinti, tai – tik žaidimas. Bet jau dabar aišku, kad azartas, parodysiantis, kaip toli ir kaip arti iki 70 proc. vis dėlto – rimtas dalykas: bus labai aišku – keitėsi rinkėjo nuomonė nuo 2015-ųjų ar ne?

Todėl E. Blaževičienė irgi teisi sakydama:

– Net politiniuose rinkimuose leidžiama agitacija. Kodėl dabar negaliu agituoti?

Ir tikrai: nebuvo sąlygos, kada baigiasi „Metų mero rinkimų” balsavimo agitacijos laikas.

Iš pokalbio E. Blaževičienė atrodo gerokai atsigavusi po Alfa.lt rašinio. Sakė ir nebuvo labai sugniuždyta: tik iš paties rašinio taip gali atrodyti. Anot jos, kiekviename rašinyje pasitaiko netikslumų, užlenkimų.

– Kad aš čia būčiau agitavus šimtui, tūkstančiui žmonių… Paskui Alfa.lt netgi atsekė, ar buvo kažkoks antplūdis žmonių. Nieko. Jeigu atvirai, tai aš vienintelei tai moteriai ir siunčiau tą žinutę. Jinai buvo prisijungusi. Netgi galiu pasakyt, aš jaučiau, kad ji į viešumą biškį pakels, o aš to, kaip ir, praktiškai, norėjau. Tik negalvojau, kad iki tokio lygio daeis, – temainfo.lt sakė ji.

Kupiškio rajono merui D. Bardauskui priminėme:

– E. Blaževičienė nepatenkinta dėl Jūsų komentaro, kuriame ji pavadinta „partijos struktūrose už atlyginimą dirbanti jo dabartinė, perdėm kupina jaunatviško maksimalizmo, pereinančio į lengvą fanatizmą, padėjėja.” Kaip ji teigė temainfo.lt, tai ją ir paskatino „Facebooko” bičiulės paprašyti minusiuko.

– Tikiu, kad p. Eglė nemeluoja ir pati įžeidžių komentarų nerašinėja, – sakė meras.

 

Yra ir kitų argumentų

Seimo nario padėjėja turi ir kitą argumentą – Kupiškio rajono savivaldybės svetainė skelbė: „Kviečiame balsuoti už Kupiškio rajono merą Dainių Bardauską.”

– Aš tikrai nieko neprašiau ir neraginau spausdinti šio teksto, – temainfo.lt sakė rajono meras.

Atvirai pasakius, nė nekilo mintis, kad Savivaldybė šiuo raginimu elgiasi negerai, juolab – nesąžiningai. Juk „Metų mero rinkimai” – tik žaidimas.

Ekspertų komisija, sudaryta Alfa.lt projekto partnerių – Laisvosios rinkos instituto ir žurnalo IQ atstovų – galbūt, vertins: etiškai ar neetiškai elgėsi merai, neprašę, bet ir nedraudę savivaldybių svetainėse raginti už juos balsuoti.

Bet ir komentarų nereiktų, jei E.Blaževičienė būtų turėjusi galimybę rajono Savivaldybės svetainėje paskelbti tekstą „Kviečiame nebalsuoti už Kupiškio rajono merą Dainių Bardauską”. Arba nuskambėjusią savo frazę „paspausk minusiuka ties šiuo meru” būtų savo „Facebooko” paskyroje parašiusi atvirai. Tai būtų prilygę didvyriškumui. Tai būtų didelis žingsnis demokratijos link. Apie Kupiškį visi būtų sušnekę: jie nebijo valdžios ir vieni kitų; jie aptaria reikalus viešai ir dalinasi informacija. Kaip yra sakęs politikas Gintautas Paluckas, vieniems sudaromos didžiulės galimybės, kitiems – jokių. „Kupiškyje tokių dalykų nėra”, – šypsodamiesi būtume kalbėję. Jei, žinoma, A. Šimo padėjėja E. Blaževičienė būtų buvusi atviresnė.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotraukos

 

P. S. „Kiekvienas jūsų turite po vieną balsą, kurį galite atiduoti iki vasario 28 dienos”,– skelbia Alfa.lt