Dviragio ežeras: brakonieriauja ir moterys

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento  Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams žvejas pranešė: Rokiškio rajono Dviragio ežere žvejodamas spiningu jis užkabino tinklą. Buvo pasitelkti neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, prie kurių vėliau prisijungė ir inspekcijos  vedėjo pavaduotojas Gaudentas Baikauskas.

Paaiškėjo, kad Rokiškio rajono Kamajų seniūnijos Salų kaimo gyventojos A.M. (gim. 1974 m.) ir A.A. (gim. 1975 m.) plaukdamos irkline plastikine valtimi Dviragio ežere ties Salų kaimu neteisėtai žvejojo draudžiamais nemėgėjiškos žvejybos įrankiais, keturiais statomais tinklais, pagamintais iš valo, 1,5X75 m pločio.

Gavusios vienos moters sugyventinio telefoninį pranešimą apie tai, kad yra sekamos, ežero viduryje moterys ėmė mesti iš valties tinklus su žuvimi, tačiau greit buvo sulaikytos; tinklai surasti ir ištraukti į krantą.

Šios Salų kaimo gyventojos abi kartu neteisėtai sužvejojo 12 starkių, 5 karosus, 23 plakius, 8 karšius, 2 vėžius, 2 pūgžlius, 7 ešerius ir vieną lyną.

Už neteisėtą žūklę naudojant draudžiamus nemėgėjiškos žūklės įrankius pilietėms gresia administracinės baudos nuo 400 iki 1 000 Lt,  teks atlyginti 7 353 Lt vandens gyvūnijai padarytą žalą bei bus konfiskuoti tinklai ir irklinė valtis.

 

Parengta pagal Panevėžio regiono PRAD inform.

prd.am.lt svetainės nuotr.