Dviračių takas dviratininkams labai nepatogus

Kupiškio rajono savivaldybės vykdomas projektas „Kupiškio miesto Krantinės ir A.Purėno gatvių rekonstrukcija ir pėsčiųjų-dviračių takų įrengimas“ nudžiugino ne tik Kraštiečių mikrorajono, bet ir viso miesto gyventojus: trinkelėmis klotas platus dešinysis, beveik tokio pat pločio išasfaltuotas ir kairysis šaligatviai, atnaujinta visos gatvės (dalis jos vadinama Krantinės (1139 m), kita dalis – A.Purėno (499 m) vardu) danga, sumontuoti šviestuvai, sutvarkyta lietaus kanalizacija. Kairysis šaligatvis skirtas dviratininkams ir pėstiesiems, tačiau tik pastarieji galėtų nevaržomi naudotis juo tokiu, koks yra dabar: gatvių sankirtose su šaligatviu bortai pakloti tokie aukšti, kad juos įveiktų tik bmx dviratininkai.

Projektas dar nepriduotas, bet vizualiai jis jau baigtas: veja apsodinti gatvės rekonstrukcijos metu sugadinti žolynai ir klombos.

Už projekto vykdymą atsakingas Kupiškio rajono savivaldybės Urbanistikos ir ekologijos skyriaus vedėjas Mažvydas Šalkauskas teigė, jog dėl dviračių tako negauta jokių –  nei dviratininkų, nei apskritai miesto gyventojų – nusiskundimų. Rangovų darbo klaidas pastebėjo projekto vykdytojai: gatvę tvarkiusiai AB „Panevėžio keliai“ teks perdaryti septynis nusileidimus nuo šaligatvio.

„Brokas bus ištaisytas. Savivaldybė dėl to nuostolių nepatirs“, – sakė už projekto vykdymą atsakingas M.Šalkauskas.

Minėtam projektui įgyvendinti buvo panaudotos Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo ( 2 253 291,14 Lt), valstybės biudžeto (278 347,73 Lt) lėšos. Kupiškio rajono savivaldybės administracija projektui įsipareigojo skirti ne mažiau kaip 119 291,88 Lt,  arba 4,50 proc. projekto išlaidų. Bendra projekto vertė 2 650 930,75 Lt.

 

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotr.