Du kupiškėnai brakonieriauti eina kaip į darbą

 

Apie kupiškėnus D. L. ir S. T. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Gytautas Stukas sako:

– Brakonieriauti jie eina kaip į darbą. Reikėtų ilgokai pasėdėti prie popierių, kad suskaičiuotum visus jų brakonieriavimo atvejus.

Šiandien, rugpjūčio 30 d., apie 5 val. D. L. ir S. T. buvo pagauti Kupiškio mariose netoli Vėžionių. Juos pradėta stebėti nuo vakar vakaro, o šįryt brėkštant jie pasitikti, kai valtimi prisiyrė prie kranto su laimikiu – penkiais starkiais ir šamu.

Brakonierių pagautos žuvys nesveriamos – tai nėra laimikis. Atlygindami gamtai padarytą žalą kupiškėnai D. L. ir S. T. turės sumokėti už kiekvieną žuvį: starkis įvertintas 145, šamas – 290 Eur; iš viso – 1 015 Eur. Administracinė bauda už brakonieriavimą dar nepaskirta: ji gali siekti nuo 120 iki 300 Eur. Buvo konfiskuota valtis ir devyni mariose užmerkti tinklai,

Rugsėjo 7 d. D. L. ir S. T. poelgį nagrinės ir vertins Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Bylų nagrinėjimo skyrius.

 

Rita Briedienė

Gytauto Stuko nuotraukos