Dovana atostogų proga – Amsio patarimai

Birželio 3 d. Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato specialistė Elida Krikščiūnienė su vaikų bičiuliu Amsiu vyko aplankyti Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos 1–4 klasių moksleivių, stovyklaujančių prie Kupiškio marių . Amsis negailėjo patarimų apie saugų elgesį gatvėje, namuose, parduotuvėse; kaip saugoti savo turtą, puoselėti draugiškumą, suteikti pagalbą mažesniems ir silpnesniems už save. Pareigūnė ir Amsis noriūniečiams linkėjo linksmų ir saugių vasaros atostogų, įteikė drausmingo elgesio atmintinę, pamokančią, kaip išvengti nelaimingų nutikimų.

Birželio 1 d. į Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariatą atvyko Povilo Matulionio progimnazijos 1-4 klasių moksleivių grupė su mokytojomis. Moksleiviai susipažino su policijos pareigūno profesija, darbo aplinka ir priemonėmis, aplankė operatyvaus valdymo grupės patalpas. Pareigūnai jiems parodė, kaip vaizdo kameromis stebima miesto teritorija – taip išaiškinama daug nusikaltimų ir teisės pažeidimų.

Policijos pareigūnai paaiškino komisariato struktūrą, papasakojo apie viešosios, kriminalinės policijos darbą, ekspertų, operatyvaus valdymo grupės veiklą. Moksleivius ypač sudomino specialiosios policijos darbo priemonės. Mokiniai matavosi neperšaunamas liemenes, rankose palaikė skydus ir ginklus. Jiems buvo paaiškinta, kokiais atvejais ir kokiomis aplinkybėmis šios priemonės gali būti panaudotos. Be to, vaikams buvo primintos jų teisės ir pareigos, elgesio taisyklės viešose vietose, pagrindinės Kelių eismo taisyklės, paaiškinta, kokius reikalavimus turi atitikti dviračiai; apžvelgta atšvaitų, liemenių, šalmų, saugos diržų naudojimo paskirtis, nauda.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė